Zdroj: Minecraft.net

Microsoft ukončí Minecraft Earth, AR svět v blocích si mohou hráči užít do 30. června

Další ambiciózní herní projekt z dílny společnosti Microsoft končí. Poté, co byla loni ukončena snaha uspět se streamovací platformou Mixer, nevyšel ani pokus o průnik do světa rozšířené reality. Titul Minecraft Earth, který se pokusil uspět na podobném konceptu jako před ním Pokémon Go, tedy spojením známé herní značky a možností rozšířené reality, končí s oficiální platností 30. června.

Vývojáři této hry bohužel doplatili mimo jiné také na globální zdravotní krizi. „Minecraft Earth byl navržen tak, aby podporoval volný pohyb hráčů v reálném světě a jejich spolupráci. To jsou dvě věci, které se staly vzhledem k současné globální situaci téměř nemožnými,“ uvádí tým vývojářů na svém blogu. „V důsledku toho jsme učinili obtížné rozhodnutí o přerozdělení našich zdrojů do dalších oblastí, které poskytují hodnotu komunitě Minecraftu, a ukončení podpory pro Minecraft Earth v červnu letošního roku.“

Spolu s tímto vyjádřením vychází poslední patch, který posouvá hru do její konečné verze, která bude hráčům k dispozici přesně do poloviny letošního roku. 1. července už nebude možné hru hrát a smazána budou také veškerá data hráčů. Neutracená herní měna bude převedena na Minecoiny, které mohou hráči použít k platbě v rámci Minecraft Marketplace.

Titul Minecraft Earth za sebou nemá dlouhou historii. Představen byl v květnu roku 2019 a jednalo se o jeden z největších počinů společnosti Microsoft. Hra měla přinést do světa rozšířené reality více sociální interakce a možnosti podílet se na společných projektech.

Zdroj: minecraft.net

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.