Foto: se svolením Activision

Microsoft uzavřel smlouvu s Nintendem o hře Call of Duty

Koncem loňského roku Microsoft oznámil, že se rozhodl uvolnit hru Call of Duty pro Nintendo na 10 let, pokud bude schválena jeho akvizice společnosti Activision Blizzard. Nyní prezident Brad Smith na Twitteru oznámil, že tato desetiletá smlouva byla podepsána, a potvrdil, že Nintendo získá stejný přístup ke CoD jako Xbox.

„Microsoft a Nintendo nyní vyjednaly a podepsaly závaznou desetiletou právní dohodu, která hráčům Nintenda přinese Call of Duty ve stejných dnech jako Xbox, s plnou paritou funkcí a obsahu,“ napsal Microsoft v prohlášení. „Jsme odhodláni dlouhodobě poskytovat ostatním herním platformám stejný přístup ke hře Call of Duty.“

Společnost Microsoft již dříve uvedla, že nabídla společnosti Sony podobnou dohodu pro konzole PlayStation a zavázala se nabídnout hru na platformě Steam ve stejnou dobu jako Xbox (pouze však za předpokladu, že dojde k akvizici).

Všechny tyto dohody jsou součástí snahy Microsoftu přesvědčit regulační orgány, aby povolily jeho akvizici společnosti Activision Blizzard za 68,7 miliardy dolarů. Její uzavření je v současné době velmi nejisté, protože americká Federální obchodní komise podala žalobu, aby byla akvizice zablokována. Velká Británie může požadovat, aby se Activision zbavil části svého majetku, aby mohla fúze proběhnout.

Také Evropská komise se údajně hodlá připojit na stranu Velké Británie se stanoviskem, že chystaná akvizice by mohla omezit hospodářskou soutěž. Microsoft v této věci plánuje jednat s regulačními orgány EU, aby mohl transakci obhájit.

Akvizice se od počátku střetávala s regulačními orgány kvůli obavám, že by odřízla konzoli PS5 a další konzole od Sony od klíčových her, zejména CoD. Společnost Sony proti transakci ostře vystupuje. Microsoft nicméně uvedl, že bude hru Call of Duty na systému PlayStation dále podporovat.

Zdroj: engadget.com