Foto: se svolením Microsoft

Microsoft zdokonalí virtuální setkávání pomocí 3D avatarů

Společnost Microsoft se rozhodla pro vylepšení virtuálního prostoru v rámci platformy Teams. Své plány na vybudování metaverza oznámila jen několik dní poté, co se Facebook přejmenoval na Meta. Microsoft má v plánu propojit smíšenou realitu s virtuálními schůzkami a videohovory. Jeho počínání se tak do velké míry podobá vizi společnosti Meta (i ta má v plánu pracovat s digitálním avatarem), zdá se proto, že půjde o dva silné konkurenty.

Již v první polovině roku 2022 Microsoft plánuje zpřístupnit platformu Microsoft Mesh, která by měla výrazně rozšířit dosavadní možnosti online setkávání. Společnost tvrdí, že po dlouhých měsících virtuálního setkávání jsou uživatelé již unaveni a je potřeba přinést změnu. „Po 30 nebo maximálně 40 minutách schůzky bylo velmi těžké zůstat soustředěný,“ uvedla Nicole Herskowitzová, generální manažerka pro Microsoft Teams. Jinými slovy – virtuální schůzky začaly být nudné.

A jak bude v rámci Mesh Microsoft nudícím se účastníkům předcházet? Jedním z klíčových prvků bude vytvoření prostředí metaverza s novými 3D avatary, k jejichž používání přitom nebude nutné nasazovat VR náhlavní soupravu (ačkoli s VR či AR bude Mesh pochopitelně fungovat nejlépe). Tito avataři přitom budou účastníky reprezentovat jak ve 2D, tak ve 3D schůzkách. Uživatelé si tak budou moci vybrat, zda budou svůj obraz přenášet klasicky přes webkameru nebo si vyberou avatara.

Avatar přitom bude velmi věrně napodobovat, co uživatel zrovna dělá (včetně pohybů rtů při řeči), díky čemuž budou mít ostatní uživatelé pocit, jako byste tam byli přímo přítomni. Microsoft bude používat umělou inteligenci k detekci (nejen) uživatelova hlasu a následné animaci jeho avatara. 3D schůzky budou zahrnovat také možnost zvednout ruku avatara či emoji.

Microsoft dokonce pracuje s podporou překladu či přepisu, uživatelé by se tak mohli bez problémů virtuálně setkávat i s lidmi z druhého konce světa, s nimiž mohou mít jazykové bariéry. Mesh bude také nabízet možnost vytváření vlastních virtuálních prostorů (metaveze). Firmy si tak budou moci přizpůsobit místo setkávání přesně podle svých potřeb.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.