Foto: se svolením Mojang

Minecraft míří na Chromebooky

Společnost Microsoft oznámila, že Minecraft se brzy dostane na Chromebooky. Již nyní je přitom dostupný prostřednictvím předběžného přístupu. Podle vývojářského studia Mojang bude hra dostupná napříč zařízeními, nabídne přístup k Minecraft Marketplace a možnost hrát v Realms. Nicméně bude vyžadovat slušně vybavený Chromebook, 4 GB RAM a 1 GB úložiště (všechny požadavky najdete podrobně rozepsány zde).

V rámci předčasného přístupu si však hru budou moci zakoupit jen někteří uživatelé, jejichž Chromebook splňuje určité minimální požadavky. Podle vyjádření společnosti na blogu je tomu tak proto, že hru je nejdříve potřeba otestovat. Z toho také vyplývá, že se hráči v předčasném přístupu budou muset smířit s některými chybami, přestože si za hru zaplatí.

„Počítáme s tím, že se mohou vyskytnout nějaké chyby, a právě v tomto ohledu budeme potřebovat vaši pomoc,“ napsala společnost. „Pokud narazíte na žáby požírající kozy, chobotnice, které se dají dojit, nebo další podivnosti, pak nám prosím dejte vědět!“

Dosud bylo možné hrát Minecraft na Chromeboocích pouze díky edici Education Edition nebo java verze. Balíček Chromebook + Android stojí 20 dolarů, verze pouze pro Android 7 dolarů a upgrade z Androidu na Chromebook 13 dolarů. Stávající dosažené úspěchy v Minecraftu se do verze pro Chromebook nepřenesou a ke hraní budete potřebovat Microsoft účet.

Zatím není známo, kdy se objeví finální verze, ani zda se změní minimální požadavky. Každopádně pokud v obchodě Google Play nevidíte verzi Early Access, pravděpodobně to znamená, že váš Chromebook není kompatibilní.

Zdroj: engadget.com