MIT představila čtyřnohého robota schopného skočit salto vzad

Pohybově nadané roboty jsme si zvykli vídat především ve videích společnosti Boston Dynamics. Avšak tato značka není jedinou, která se mimořádně pohyblivé roboty vyvíjí a v některých aspektech jí na paty šlape MIT.

Posledním počinem MIT je inovovaná varianta čtyřnohého robota Cheeta. Ta má přízvisko Mini, které napovídá, že jedním z hlavních rozdílů je velikost. Její design vychází z loni představeného modelu Cheeta 3, váží však pouhých devět kilogramů, dokáže vyvinout rychlost až 8,8 kilometrů za hodinu.

Kromě toho, že se dokáže pohybovat do stran, otáčet se umí také skákat a to dokonce tak, že tak dobře, že dokáže, jako první čtyřnohý robot v historii skočit salto pozpátku. Navíc se dokáže díky unikátnímu uložení kloubů v případě přetočení na záda opět postavit na všechny čtyři nohy.

Svým pohybem i velikostí připomíná nový robot malého psa, který má velké množství energie a obrovskou chuť si hrát. Špatná zpráva pro jeho fanoušky však je, že se tento projekt nikdy nedostane do výroby. Na rozdíl od podobného projektu SpotMini od společnosti Boston Dynamics není vytvořen jako produkt, ale pouze jako výzkumný projekt současných robotických možností MIT. Pravděpodobnost, že se podívá na pulty obchodů je tak téměř nulová.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.