Foto: Pxfuel

Musk odejde z pozice generálního ředitele Twitteru, moc si ale ponechá

Současný CEO Twitteru Elon Musk se skutečně hodlá řídit výsledky poslední ankety, v níž uživatelé mohli hlasovat ohledně toho, zda má zůstat ve vedení platformy, nebo křeslo generálního ředitele předat někomu jinému. 57,5 % uživatelů zvolilo možnost „Ano“. K překvapení mnohých Musk v úterý uvedl, že výsledky ankety akceptuje, místa generálního ředitele se vzdá a předá ho „někomu dostatečně bláznivému, který by ho vzal“. Dodal však jedno podstatné ale, a to, že bude stále řídit softwarové a serverové týmy Twitteru.

Vzhledem k tomu, že sociální síť tvoří především software a servery (zejména po masivním propouštění), je jasné, že Musk bude mít nad společností stále přímou kontrolu, i když se vzdá titulu generálního ředitele. Tento přístup navíc nebude žádnou novinkou – Musk má v podstatě přímou kontrolu nad produkty ve většině svých společností a i nadále zůstane vlastníkem Twitteru. Toto oznámení tak pravděpodobně zklamalo všechny, kteří doufali, že jeho odchod z funkce generálního ředitele ukončí divoké změny, kterým je Twitter v poslední době vystaven.

Musk sice naznačil, že ho zajímají hlavně uživatelé Twitteru, kteří jsou ochotni mu za službu platit, ale existuje ještě jedna velká skupina, kterou je potřeba dostat na svoji stranu – akcionáři Tesly. Cena akcií této společnosti se totiž od Muskova nástupu do čela Twitteru propadá (od 1. listopadu klesla jejich hodnota o téměř 100 dolarů a v úterý se pohybovala kolem 137 dolarů).

Rozhodně bude zajímavé sledovat, jak se celá věc vyvine, přestože je Muskův odchod z čela Twitteru spíše pouze symbolický.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.