Foto: Pxfuel

Musk prohlásil, že vyrobí vlastní smrtphone, pokud Apple a Google vyřadí Twitter ze svých obchodů s aplikacemi

Elon Musk se v poslední době v rámci Twitteru zasloužil o řadu provokativních výroků i činů. V pátek přišlo další šokující oznámení – Musk sdělil veřejnosti, že vyrobí alternativní telefon, který bude konkurovat Applu a Googlu. Jde o reakci na tweet, který na jeho adresu napsala konzervativní podcasterka a bývalá moderátorka OANN Liz Wheeler.

Wheeler v pátek odpoledne na Twitteru napsala, že Musk by měl vyrobit vlastní telefon, pokud se Apple a Google rozhodnou vyřadit Twitter z podporovaných aplikací ve svých obchodech. Budoucnost Twitteru v obchodech s aplikacemi Applu a Googlu je v poslední době žhavým tématem vzhledem k Muskově přístupu ke „svobodě slova“ a poměrně laxnímu moderování obsahu.

„Pokud Apple a Google vyřadí Twitter ze svých obchodů s aplikacemi, @elonmusk by měl vyrobit vlastní smartphone. Polovina země by se s radostí zbavila zaujatého, špehujícího iPhonu a Androidu,“ uvedla Wheeler. „Ten člověk staví rakety na Mars, malý hloupý smartphone by měl být snadný, ne?“ dodala.

O tři hodiny později Musk prohlásil, že vyrobí vlastní smartphone, pokud Twitter bude vyřazen z obchodů s aplikacemi společností Apple a Google, tedy oficiálních bran k zařízením iPhone a Android po celém světě.

„Rozhodně doufám, že k tomu nedojde. Ale ano, pokud nebude jiná možnost, vyrobím alternativní telefon,“ napsal Musk na Twitteru.

Zásady obchodů Applu i Googlu zakazují, aby aplikace obsahovaly nenávistné nebo diskriminační projevy, šikanu, obtěžování a sexuálně explicitní obsah, což je také důvod, proč uvažují o vyřazení Twitteru.

Zdroj: gizmodo.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.