Foto: Pxfuel

Elon Musk vyhlásil velkou amnestii na Twitteru, vrátí se toxičtí uživatelé

Generální ředitel Twitteru Elon Musk se rozhodl pro další kontroverzní krok – udělit „všeobecnou amnestii“ všem pozastaveným účtům. Po obnovení účtu bývalého prezidenta Donalda Trumpa je to již druhé zásadní rozhodnutí týkající se moderování, které učinil od svého nástupu do funkce. Nutno podotknout, že obě rozhodnutí byla učiněna poté, co Musk provedl neformální průzkum ze svého osobního účtu na Twitteru prostřednictvím ankety.

Výsledky poslední ankety byly jednoznačné – 72,4 % respondentů hlasovalo „ano“ pro obnovení účtů, a to z celkového počtu o něco více než 3 milionů hlasů. Nicméně je těžké určit, kolik z těchto hlasů patřilo botům a neautentickým účtům.

Stále není zcela jasné, kterým účtům bude povoleno vrátit se zpět. Musk uvedl, že ty, které „porušily zákon nebo se dopouštěly hrubého spamu“, nebude „amnestie“ udělena. Jde však o velmi vágní definici, jelikož řada uživatelů nemusí porušovat zákon, ale přesto se dopouští velmi toxického chování.

Dokonce i Musk vyjádřil určitá minimální měřítka nad rámec porušování zákona. Dal například najevo nesouhlas s myšlenkou pustit na své webové stránky zpět někoho, jako je Alex Jones, což je nechvalně známý krajně pravicový konspirační teoretik.

Pravdou je, že Twitter strávil mnoho let snahou eliminovat se své platformy toxické uživatele, kteří druhé obtěžovali, šířili dezinformace apod. Není těžké si proto představit, jaké následky může mít jejich náhlé navrácení na platformu.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.