Foto: Unsplash

Musk splnil svůj slib: Twitter začal platit některým svým tvůrcům

Twitter oznámil, že nyní konečně spustil program, v jehož rámci bude tvůrcům vyplácet podíl z reklamy. Elon Musk tuto iniciativu oznámil již v únoru, nicméně tehdy chyběly informace o tom, jak bude celý program fungovat. Někteří uživatelé však nyní hlásí, že obdrželi oznámení o příchozích vkladech (včetně jednoho uživatele, který tvrdí, že má získat více než 24 000 dolarů). Výše odměny je vázána na reklamy v odpovědích na obsah oprávněných uživatelů.

Program motivuje tvůrce, kteří přispívají populárním obsahem, který podporuje reklamy, což znamená, že odměňuje účty, které pomáhají Twitteru vydělávat peníze a zároveň podporují nové uživatele k předplácení Twitter Blue.

„Tvůrci mohou získat podíl na příjmech z reklamy počínaje odpověďmi na jejich příspěvky,“ uvádí se v článku nápovědy Twitteru. „Je to součást snahy pomoci lidem vydělávat si přímo na Twitteru.“ Musk na Twitteru uvedl, že výplaty se budou kumulovat od února, tedy od doby, kdy o tomto programu poprvé mluvil.

Laťka pro vydělávání peněz na Twitteru je ale vysoká. Program se vztahuje pouze na předplatitele Twitter Blue nebo Verified Organizations s nejméně pěti miliony zobrazení příspěvků v každém z posledních tří měsíců. Tyto účty poté budou muset projít lidskou kontrolou a dodržovat zásady Creator Subscriptions. Twitter pak bude těmto uživatelům platit pomocí účtu Stripe. Společnost uvádí, že brzy spustí proces podávání žádostí, který najdete v části Monetizace v nastavení účtu.

Cílem tohoto kroku je učinit Twitter atraktivnější pro tvůrce obsahu. Možná není náhoda, že program přišel zhruba týden poté, co Meta spustila svého konkurenta Twitteru Threads, který během prvních pěti dnů získal více než 100 milionů uživatelů, což je více než předchozí rekordmani ChatGPT a TikTok.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.