Foto: Pixabay

Musk zavádí velké změny v předplatném Twitter Blue

28. října převzal Elon Musk Twitter, ihned vyhodil část vedoucích pracovníků a nyní podle Caseyho Newtona ze serveru The Verge plánuje zvýšit cenu předplatného Twitter Blue z 5 na 20 dolarů měsíčně a udělat toto předplatné povinné pro ověřené uživatele.

Pokud tedy skutečně dojde k realizaci tohoto plánu, znamená to, že ověření uživatelé (celebrity, politici, novináři atd.) se budou muset ke službě přihlásit do 90 dnů, pokud tak neučiní, budou ze služby vyřazeni. Zaměstnancům, kteří na projektu pracují, bylo údajně řečeno, že budou propuštěni, pokud změny nezavedou do 7. listopadu.

Twitter spustil službu Blue koncem loňského roku v USA za 3 dolary měsíčně, ale v červenci zvýšil cenu na 5 dolarů. Twitter Blue nabízí předplatitelům funkce, jako jsou například top články, vlastní ikony či možnost upravovat tweety. Společnost nezveřejnila počty předplatitelů, příjmy ani další podrobnosti o službě Twitter Blue, ale podle dostupných informací pochází naprostá většina jejích příjmů (89 %) z reklamy.

Mnoho stávajících předplatitelů Twitter Blue uvedlo, že jim 20 dolarů měsíčně za prodloužení služby nestojí. Řada z nich také upozornila, že nový systém by mohl zvýšit problémy Twitteru s boty a spamem. Podle spisovatelky Katie Mack je užitečné vědět, že výroky na Twitteru pocházejí skutečně od daných osobností. „Má to pomáhat v boji proti dezinformacím, ne být statusovým symbolem.“ Ověření tedy nemá být výhodou, za kterou je třeba si zaplatit.

Kromě těchto změn Musk pokračuje také v hromadném propouštění. V sobotu vzkázal manažerům, aby sestavili seznamy zaměstnanců, které je třeba propustit.

Zdroj: engadget.com