Zdroj: Unsplash.com

Na internet unikl zdrojový kód platformy Twitch i údaje o platbách tvůrcům

Nejpopulárnější herní streamovací platforma Twitch má problém. Podle dostupných informací se na internetu objevil torrentový odkaz, na němž je možné stáhnout 125 GB dat, která obsahují zdrojový kód Twitche, stejně jako doposud nevydané konkurence z dílny Amazon Game Studios a také data plateb, které Twicht posílal tvůrcům.

Podle autora příspěvku na nástěnce 4chan, kde se odkaz objevil, je hlavní motivací podpora větší konkurence v oblasti online videa. Nešlo tedy o útok vedený za účelem vydírání nebo obohacení. Podle několika zdrojů, jako je server Video Games Chronicle, jsou data legitimní.

Mezi soubory pod torrentovým odkazem jsou k nalezení:

  • podrobnosti o výplatách autorů na Twitchi za 3 roky,
  • zdrojový kód pro klienty Twitch pro mobilní telefony, stolní počítače i samotné videohry,
  • kód související s proprietárními sadami SDK a interními službami AWS používanými společností Twitch,
  • nevydaný Steam konkurent z Amazon Game Studios,
  • data o dalších vlastnostech Twitche jako IGDB a CurseForge,
  • interní bezpečnostní nástroje služby Twitch.

Únik je označen jako „první část“, což naznačuje, že by mohla přijít další data. Server Video Games Chronicle uvádí, že data mohla pocházet z toho týdne a Twitch si je vědom tohoto úniku. Sama platforma se k celému incidentu dosud nevyjádřila.

Platforma Twitch se v posledních měsících musela potýkat s projevy nenávisti některých uživatelů. Vše vedlo tak daleko, až se někteří streameři rozhodli vyhlásit na protest proti dění na platformě den volna.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.