Na konzole letos dorazí několik legendárních RPG od Bioware a Black Isle

Na konzole letos vyjde několik klasických RPG od studií Bioware a Black Isle, mezi jinými Baldur’s Gate a jeho pokračování, Neverwinter Nights nebo Planescape Torment. Oznámilo to studio Beamdog a vydavatel Skybound Games.

V tuto chvíli není jasné, na které konzole budou ikonické tituly dostupné, ani kdy přesně se jich hráči dočkají. Známo je zatím jen to, že všechny budou dostupné v digitální i krabicové verzi. Více se podle vydavatele dozvíme v následujících měsících. Vybrané hry prý budou k vidění koncem března na bostonské herní výstavě PAX East u jeho stánku.

Kromě výše uvedených her se konzolového převodu dočká také Icewind Dale a Baldur’s Gate: Siege of Dragonspear. Druhý jmenovaný titul se ostatním poněkud vymyká – jako jediný nevyšel z dílny Bioware nebo Black Isle, postaral se o něj sám Beamdog a vyšel v roce 2016.

Ostatní hry vyšly v letech 1998–2002, přičemž vše začala „klasika všech RPG klasik“ Baldur’s Gate. Typické byly tím, že běžely na Infinity enginu vyvinutém studiem Bioware, používaly izometrický pohled a vycházely z pravidel stolní hry na hrdiny Dungeon & Dragons a jeho světa Forgotten Realms. Získaly si obrovskou popularitu a inspirovaly další známá RPG, jako např. Dragon Age: Prameny, Pillars of Eternity nebo Divinity: Original Sin.

 

 

Zdroj: techspot.com, skybound.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.