Foto: se svolením Sony

Na podzim vyjde nová kolekce PlayStation 5, čeká nás maskáčový vzor

Přestože sehnat PlayStation 5 je stále velmi obtížné, společnosti Sony to nebrání v tom, aby stávajícím hrdým majitelům konzole nabídla další možnosti přizpůsobení. Nejnovější překvapení čeká majitele PS5 letos na podzim. V tomto období totiž Sony plánuje vydat novou kolekci Gray Camouflage. Tato nová verze se bude skládat z bočnic pro konzoli, ovladače DualSense a náhlavní soupravy Pulse v maskáčových barvách.

„Tým designérů společnosti PlayStation přepracoval náš maskáčový vzor tak, aby vytvářel svěžejší a modernější dojem. Pokud se podíváte pozorně, všimnete si, že do vzoru byly jemně zakomponovány ikonické tvary PlayStation,“ prozradila o novém designu společnost Sony.

Novou kolekci si budete moci předobjednat již 15. září. Bočnice a ovladač DualSense se na pultech obchodů objeví 14. října, sluchátka Pulse dorazí o něco později, a to v prosinci (přesné datum prozatím není známo). Bohužel zatím Sony neoznámila ani ceny nového příslušenství.

Současná zpráva přichází dva týdny poté, co společnost uvedla, že zvýší cenu PlayStationu 5 ve velké části světa včetně České republiky a Slovenska. Zájemci budou muset zaplatit zhruba o tisíc korun více (nová doporučená maloobchodní cena pro české obchody je 14 490 Kč pro verzi s mechanikou a 11 790 Kč bez mechaniky). Podle prohlášení Sony je důvodem zdražení rychle rostoucí inflace. Nicméně konkurenční Microsoft prozatím zdražení svých konzolí Xbox Series X a Xbox Series S neplánuje.

Zdroj: engadget.com