Na Switch míří dvě nintendovské arkádové klasiky

Nintendo uvádí na konzoli Switch dvě arkádové klasiky – Donkey Kong a Sky Skipper. První jmenovaná vyšla v roce 1981, druhá byla vytvořena ve stejném roce, do heren se ale nikdy oficiálně nedostala.

Legendární Donkey Kong je na Switchi již k dispozici, a to hned ve třech verzích. První verzí je původní japonské vydání i s bugy, druhou opravené japonské vydání a třetí lehce upravené  mezinárodní vydání (podobně jako americká verze taktéž z roku 1981).

Mnozí fanoušci si dlouho mysleli, že se těchto klasik na Switch kvůli problémům s autorskými právy nejspíše nedočkají, nicméně videohernímu obrovi se je k jejich radosti podařilo očividně vyřešit.

Nintendo sice automaty s arkádou Sky Skipper do heren nejprve nainstalovalo, aby zjistilo, kolik lidí ji hraje, nicméně poté je z neznámého důvodu odstranilo. ROM hry získalo z amerického automatu, ostatní byly rozebrány. Z ROM paměti pak mohlo vytvořit verzi pro knihovnu klasik Arcade Archives. Zajímavostí je, že „vizáž“ automatu měl na starosti Šigeru Mijamoto, který se hrou jinak neměl nic společného. Vytvořil však prvně jmenovanou arkádu (více si o jejím vzniku i tvůrci samém můžete přečíst zde).

Sky Skipper bude dostupný od července a zatím nemá určenou cenu. Donkey Kong stojí 8 dolarů.

 

Zdroj: techspot.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.