Recenze Concept Perfect Clean

6.5

Aplikace

5.0/10

Hmotnost

7.0/10

Orientace

7.5/10

Plusy

  • Jistý pohyb v prostoru
  • Bohaté příslušenství
  • Český jazyk

Mínusy

  • Nutno změnit jazyk
  • Mazání map
  • Horší práce s mapou

Design a obsah balení

Na vysavači Concept Perfect Clean nás zaujala elegantní, ale pro běžné použití trochu nepraktická bílá barva. Aby vysavač vypadal dobře, bude jej nutné pravidelně otírat od prachu a nečistot. Vysavač nabízí dvojici nádržek pro suchý nebo kombinovaný proces. S druhou nádržkou je složitější manipulace a při jejím otevírání je potřeba použít více sily, při testech jsme měli obavy, abychom vysavači neublížili. Majitel vysavače se ztíženou pohyblivostí by mohl mít s běžnou obsluhou vysavače problémy.

Designu dominuje výše zmíněná bílá barva, svou výškou 10 cm se řadí mezi vyšší modely, takže pokud máte doma nižší nábytek, tak se pod něj Concept Perfect Clean nedostane. Výhodou naopak je schopnost přejíždět prahy či jiné překážky až do výšky 2 cm. Na těle vysavače nechybí základní ovládací prvky.

Funkce a pohyb

Výkon mapování vysavače Concept Perfect Clean nás překvapil svou rychlostí. O svém okolí si dokázal udělat přehled nejrychleji ze všech ostatních vysavačů. Bohužel mnoho pohybů dělal zbytečně a nevyhnul se ani občasnému naražení do okolních objektů, čemuž by se vysavač s výkonným orientačním systémem měl vyhnout. Občas zdlouhavě hledal i svou základnovou stanici.

Připojení k Wi-Fi se obešlo bez větších problémů. Vysavač s námi zpočátku mluvil anglicky, avšak v aplikaci bylo možné nastavit češtinu. A to jak pro aplikaci samotnou, tak pro hlas vysavače. Concept Perfect Clean podporuje připojení do ekosystému chytré domácnosti a lze jej ovládat, i když jste mimo domov. Z testovaných vysavačů se Concept Perfect Clean řadí mezi ty nejhlasitější, a to i na nižší režim výkonu.

Aplikace

S instalací aplikace pro vysavač Concept Perfect Clean pro iOS jsme měli zpočátku trochu problémy. Museli jsme ji instalovat třikrát, než začala fungovat. Samotné párování s vysavačem pak bylo rychlé. Co nás na první pohled zaujalo, byl vzhled aplikace, a to ne zrovna v dobrém. Aplikaci bychom zkrátka označili za ošklivou. Ne že by měl tento fakt nějak zásadní vliv na fungování vysavače, ale zde si mohli dát tvůrci přeci jen trochu více záležet.

V aplikaci, která byla standardně v angličtině a do českého jazyka jsme ji museli (stejně jako systém vysavače) přenastavit ručně, je možné nastavit chod vysavače – k dispozici jsou různé režimy výkonu, a to jak u vysávání, tak u vytírání. Až na výše zmíněný vzhled je aplikace uživatelsky poměrně přívětivá a dá se v ní jednoduše orientovat.

Práce s mapou a orientace

Ačkoliv byl Concept Perfect Clean schopný pracovat s mapou skutečně rychle a efektivně, dvakrát se nám stalo, že došlo k zaseknutí vysavače ve složitějších prostorách a následnému přemazání map. Na vysokém koberci pak došlo k tomu, že se z něj vysavač nebyl schopný dostat, a nemohl tak úklid dokončit.

Závěr

Concept Perfect Clean je zajímavou volbou. Jedná se o vysavač s bohatým příslušenstvím, dobrým pohybem a rychlým mapovým systémem. Vyčíst mu můžeme obtížnější manipulaci s nádržkou na sebrané nečistoty a také problémy s mazáním map nebo návratem do nabíjecí stanice.

Velký redakční test automatických vysavačů aneb Nejlepší robot vyšší střední třídy naleznete 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.