Recente ETA Navaggio Profi

4.5

Aplikace

3.0/10

Hmotnost

6.0/10

Orientace

4.5/10

Plusy

  • Příslušenství
  • Český jazyk

Mínusy

  • Samovolně maže mapy
  • Menší nádobka na odpad
  • Ztráta orientace v prostoru

Výbava a vzhled

Dalším účastníkem našeho testu se stal vysavač ETA Navaggio Profi, který jsme testovali v bílé barvě. Tu považujeme vzhledem k údržbě za trochu nešťastnou. Má také poměrně malou nádobku na nečistoty, se kterou se navíc manipuluje obtížněji než u většiny ostatních vysavačů.

Pochválit naopak musíme bohaté vybavení, ve kterém nechybí několik utěrek z mikrovlákna a také je k dispozici dvojice kartáčů pro různé typy povrchů. Přibalené metličky jsou pouze dvě, a pokud některou z nich vysavač ztratí, je nutné ji dokoupit. To se ale naštěstí nestává často.

Funkce a pohyb

ETA Navaggio Profi svými funkcemi mezi konkurenty příliš nevybočuje. Po připojení k domácí Wi-Fi jej lze ovládat na dálku nebo pomocí asistentů. Má několik možností úklidu, které se liší především výkonem, jenž jim vysavač věnuje. Trochu problém je poměrně malá nádobka, díky které bude vysavač ve větších prostorách vyžadovat vysypání během úklidu.

Vysavač ETA Navaggio Profi se pohybuje poměrně rychle a přesně, přesto občas chybu udělá a do něčeho narazí. Také má pomalejší reakci na nové předměty v dráze, kterým se pak nedokáže vyhnout.

Aplikace

S párováním vysavače ETA Navaggio Profi jsme měli největší problémy a museli jsme jej několikrát zopakovat. Aplikaci pro iPhone, na němž jsme všechny vysavače testovali, jsme museli dokonce znovu instalovat. Napočtvrté se nám už naštěstí vysavač podařilo zapojit do sítě a jeho ovládání bylo dále již bez znatelnějších problémů.

Aplikace je velmi podobná té, kterou používá konkurenční Sencor. Při použití je jednoduchá a její obsluha je efektivní. Umožňuje vytyčení bezúklidových zón i zón, kde má vysavač přidat. Pokud zrovna nezapomene mapy a nemusí je načítat v prostoru znovu, což trvá u modelu ETA Navaggio Profi poměrně dlouho a občas se objeví nepřesnosti.

Práce s mapou a orientace

Uložení mapy nebylo v systému aplikace příliš stabilní a bylo nutné několikrát znovu skenovat prostory. Ačkoliv je aplikace přehledná a pracuje se s ní dobře, nové zadávání zón úklidu je zdlouhavé a unavující.

Ve složitějších místech měl vysavač tendenci zabloudit a několikrát se stalo, že se nevrátil do základnové stanice. Ignoroval také dráty a několikrát se do nich zapletl.

Závěr

ETA Navaggio Profi nabízí bohaté příslušenství a solidní sací výkon. Bohužel kvalita jeho aplikace není vysoká a stejně tak měl vysavač problémy s orientací v členitějším prostoru.

Velký redakční test automatických vysavačů aneb Nejlepší robot vyšší střední třídy naleznete 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.