Recenze Lauben Robot LaserVac

8.5

Aplikace

8.5/10

Hmotnost

8.0/10

Orientace

9.0/10

Plusy

  • Navigace a práce s mapou
  • Bohaté příslušenství
  • Sací výkon
  • Výborná aplikace komplet v češtine
  • Poradí si s různými nástrahami a vždy dodělá úklid

Mínusy

  • Nedokáže překonat vyšší překážky než 1,5 cm

Design a obsah balení

LaserVac z dílny společnosti Lauben jsme testovali ve velmi elegantním tmavém provedení. Samotná krabice ukrývala kromě samotného vysavače také poměrně bohaté příslušenství. Kromě základní nádobky na sebrané nečistoty, obsahovala také druhou kombinovanou nádobku na vytírání, která kombinuje vysávání s mokrým procesem, a potom ještě třetí panel na suché vytírání. Dále jsou v balení dva druhy kartáčů – jeden klasický štětinový a druhý s gumovými lamelami, který se lépe hodí na ploché podlahy bez koberců. V balení je také několik druhů tříramenných bočních kartáčků, které zametají špínu pod vysavač, odkud je nasávána do nádobky. U těchto důležitých úklidových prvků musíme ocenit konstrukci – jednotlivá ramena jsou uložena na pružné gumě, která zaručuje ideální přítlak na podlahu, a to i v případě, že je členitá.

Tělo vysavače má velmi čistý design – kulatému tělu dominuje taktéž kruhový výstupek, který je domovem laserového měřícího systému, který ovládá automatický pohyb vysavače. Kromě praktické kolébky on/off, kterou má jako jediný zástupce mezi testovanými, na samotném vysavači žádný další ovládací prvek není. Výška pouhých 9 cm umožňuje dostat se i pod nábytek, díky schopnosti překonat překážky až do výšky 1,5 cm pak nemá problém s většinou prahů.

Funkce a pohyb

Lauben LaserVac nabízí celou řadu zajímavých funkcí. S uživatelem komunikuje v češtině, a to nejen v rozhraní aplikace, ale také hlasově. Jak napovídá samotný název, orientace vysavače je založena na laserové technologii. Už při prvním průjezdu bytem si vysavač velmi přesně zmapuje prostředí, které uklízí. Výsledek jeho práce je možné si prohlédnout v aplikaci.

Řídící systém robota je připojen k domácí síti Wi-Fi, což umožňuje jeho dálkové ovládání, i když je uživatel mimo domov. Kromě toho podporuje také zařazení do ekosystému chytré domácnosti, a lze jej tedy ovládat přes chytrý reproduktor. Nechybí ani senzory zabraňující pádu ze schodů. Zaujal nás také tichý režim, kdy vysavač sníží svůj výkon a dělá minimum hluku.

Tento vysavač se během testování dokázal jako jediný z testovaných bezpečně vyhnout klubku kabelů ležícímu na zemi. Ostatní vysavače do něj najely a zamotaly se do kabelů. Detekce kabelů je velmi užitečnou funkcí, protože ve většině domácností se pod nábytkem nachází často kabely, které se namotáváním do vysavače ničí a samotný vysavač přeruší svou práci.

Aplikace

S instalací aplikace Lauben LaserVac ani následným párováním jsme neměli žádné problémy. Aplikaci jsme testovali na systému iOS (je samozřejmě k dispozici i verze pro Android). Aplikace je velmi přehledná a intuitivní. Většinu rozhraní tvoří mapa bytu z posledního úklidu. Ta je velmi detailní a je vidět, že orientační systém vysavače funguje opravdu precizně. Na rozdíl od ostatních vysavačů nedošlo u Laubenu Lacer Vac nikdy ke smazání map mezi úklidy, a kdykoliv jsme tak mohli využívat funkce přesného vytírání nebo zakázaných zón. V práci s mapami byl Lauben LaserVAc jednozančně nejlepší.

Kromě základních povelů, jako je začátek a konec úklidu, umožňuje aplikace také nastavení intenzity vysávání, případně mopování. Díky tomu je možné vysávat choulostivější dřevěnou podlahu menším množstvím vody, než dlažbu ušpiněnou od bot v předsíni. V mapě lze pak vysavači zaměřit oblasti, do kterých by se měl vydat (například pokud se v daném místě něco rozsype nebo rozlije), nebo naopak neměl vydávat – místo kde jsou položeny kabely nebo třeba aktuálně rozestavěné puzzle. Výhodou je také podrobný videonávod, který seznámí s možnostmi vysavače i uživatele, kteří nejsou zběhlí ve světě chytré elektroniky.

Práce s mapou a orientace

Během našich testů vysavač Lauben neztratil ani jednou pojem o tom, kde se nachází. Dokázal se orientovat i ve složitějších prostorech, nezasekl se a vždy se vrátil do základnové stanice. Během našeho testování jsme od začátku do konce pracovali s prvními mapami, které vysavač načetl.

Závěr

Lauben Robot LaserVac se stal vítězem našeho testu. Zaujal nás svou výbavou, perfektním provedením i svými schopnostmi. Jako jediný si dokázal poradit ve složitých situacích a nikdy nesmazal svoji mapu. K dobru mu přičítáme také to že aplikace byla přehledná a stejně jako systém vysavače v českém jazyce. Jako jediný vysavač v našem testu se dokázal vyhnout překážkám jako jsou kabely.

Velký redakční test automatických vysavačů aneb Nejlepší robot vyšší střední třídy naleznete 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.