Recenze Roborock S6 Max

6.2

Aplikace

5.0/10

Hmotnost

6.5/10

Orientace

7.0/10

Plusy

  • Sací výkon
  • Práce s aplikací

Mínusy

  • Pouze v angličtině
  • Menší příslušenství
  • Rychle se vybije
  • Jen 1 boční kartáč

Výbava a vzhled

Vysavač Roborock S6 Max se od většiny testovaných modelů liší na první pohled, a to tím, že používá pouze jednu metličku. Díky tomu je jeho dosah omezený a musí jedno místo přejíždět vícekrát. Metlička má oproti ostatním vysavačům odlišnou konstrukci – má pět ramen a k vysavači je pevně přišroubována. To, jak jsme později zjistili, může vysavači způsobit problémy.

Ze všech vysavačů má Roborock S6 Max nejmenší nabídku příslušenství, to skýtá jeden univerzální kartáč a jednu utěrku. Pokud máte doma více druhů podlah nebo některou z nich citlivější, není Roborock S6 Max nejlepší volbou.

Funkce a pohyb

Roborock S6 Max mapuje prostor kolem sebe velmi rychle a poměrně přesně i na velkou dálku. Ani on se bohužel v našem testu nevyvaroval chyb a občas narazil do zdi nebo překážky. Navíc se samotný vysavač musel ze všech nejdříve dojet nabít.

Jeho pohyb byl poměrně jistý, avšak několikrát narazil do překážky. Také jej limitovala pevně přidělaná metlička s více rameny. Pokud jsou metličky pouze nasunuty, tak se může stát, že při jejich zamotání je vysavač ztratí. Jedná se ale pouze o sekundární úklidový systém a vysavač dokáže účinně uklízet i bez něj. Pokud však není kvůli zaseknutí metličky schopný pokračovat, jedná se o problém.

Aplikace

Systém vysavače Roborock S6 Max je kompletně v angličtině a čeština v jeho nabídce bohužel zcela chybí. Pokyny jsou v zásadě jednoduché a s vysavačem se dokáže poměrně rychle sžít i uživatel méně zkušený s anglickým jazykem, přesto to může být pro některé zájemce překážka, zvlášť pokud se jedná o seniory. Stejně tak mluví jako jediný v našem testu pouze anglicky.

Aplikace je poměrně rychlá a přehledná, pokud ale rádi sledujete plynulost vysavače na mapě bytu, tak vás Roborock S6 Max příliš nepotěší. Vysavač, ačkoliv je samotný jeho pohyb v prostoru plynulý, po mapě, která navíc nevypadá zrovna nejlépe, nehezky poskakuje a chvílemi z ní mizí. Jde o detail, avšak v praxi to opravdu nevypadá příliš dobře. Výhodou aplikace je, že je možné měnit nastavení vysavače přímo během jeho činnosti bez zbytečného zastavování.

Práce s mapou a orientace

Roborock S6 Max mapuje prostor kolem sebe poměrně rychle, avšak není výjimkou, že mapu zapomene a je nutné ji obnovit. Jednotlivé úklidové zóny jsme museli zadávat dvakrát znovu. Jinak se jich vysavač drží, nejezdí tam, kam nemá, a naopak dokáže přidat na výkonu, pokud to je potřeba.

Svou základnovou stanici dokázal najít bez problémů, několikrát se ale stalo, že se během úklidu vybil a nedokázal se do ní vrátit jednoduše proto, že na to neměl dostatek energie.

Závěr

Roborock S6 Max dává přednost výkonu před elegancí. Jedná se o velmi výkonný vysavač, jehož slabinou je slabší baterie a také méně příslušenství. Aplikace je přehledná, avšak poněkud nevzhledná a v některých ohledech pomalá.

Velký redakční test automatických vysavačů aneb Nejlepší robot vyšší střední třídy naleznete 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.