Recenze Sencor SRV 9550BK

4.3

Aplikace

6.0/10

Hmotnost

4.0/10

Orientace

3.0/10

Plusy

  • Příslušenství
  • Výkon
  • Český jazyk

Mínusy

  • Samovolně maže mapy
  • Nevěrohodná aplikace
  • Nejvyšší hmotnost v testu
  • Horší manipulaci s nádobou na odpad

Výbava a vzhled

Sencor SRV 9550BK využívá atraktivní kombinaci černé a modré barvy, která vytváří dojem jako by svítila. Na první pohled tak působí vysavač velmi atraktivně, otázkou je, jak se na jeho vzhledu podepíše každodenní používání. Při testech jsme také zjistili, že ze všech testovaných vysavačů je model z dílny společnosti Sencor jednoznačně nejtěžší.

Nádobka na vysáté nečistoty je u Sencoru velká, avšak manipuluje se s ní poměrně obtížně a otevření vyžaduje kombinaci grifu a síly. Při větším naplnění tak hrozní nechtěné rozsypání části nashromážděných nečistot.

Funkce a pohyb

Svými funkcemi se Sencor SRV 9550BK od svých konkurentů příliš neliší. Po připojení k domácí Wi-Fi je možné jej ovládat a sledovat na dálku, i když nejste doma. Nabízí několik režimů úklidu a zvládá jak mokré, tak suché vysávání.

Pohyb tohoto vysavače je zvláště ve složitém prostředí poměrně nejistý a často se stává, že naráží do okolních předmětů, několikrát narazil i do zdi. Uklízí dobře, avšak jeho nárazník je v akci mnohem častěji, než by se nám u vysavače s těmito předpoklady líbilo.

Aplikace

Aplikace vysavače Sencor se nejevila v rámci systému App Store jako příliš důvěryhodná. Její popis byl totiž kompletně v asijských znacích, pravděpodobně v Čínštině. Samotná aplikace ale podporuje češtinu, stejně jako vysavač samotný.

S mapou pracuje systém vysavače Sencor nejpomaleji ze všech. Než zaznamená změny nebo nové objekty, trvá to několik vteřin. Ve zmapovaném prostoru se ale nakonec vysavač obstojně vyzná a pohybuje se s přehledem i ve složitějším prostoru s překážkami.

Práce s mapou a orientace

Jak jsme psali v jednom z předchozích odstavců, práce s mapou a orientace vysavače Sencor není tak dobrá, jak bychom u přístroje této cenové hladiny čekali. Mapování samotné je trochu pomalejší a dochází ke ztrátám mapových podkladů. Stejně jako u vysavače ETA Navaggio se také stávalo, že se vysavač ztratil a nedokázal se pak dostat zpět k nabíjecí základně.

Závěr

Sencor SRV 9550BK je v mnoha směrech podobný svému soupeři ETA Navaggio. Nabízí velké množství příslušenství a bohaté funkce. Jeho aplikace bohužel nepůsobí důvěryhodně a v některých místech selhává. Stejně tak není nejpřesnější orientace. Nemůžeme tvrdit, že se jedná o nutně špatný produkt nebo propadák, ale v našem testu se spolu s vysavačem ETA Navaggio dělí Sencor SRV 9550BK o poslední místo.

Velký redakční test automatických vysavačů aneb Nejlepší robot vyšší střední třídy naleznete 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.