Foto: se svolením Fox/Disney

Nejmodernější technologie filmu Avatar: The Way of the Water zničila v Japonsku některé filmové projektory

Přestože se Avatar: The Way of the Water stal v Japonsku nejdistribuovanějším filmem všech dob, nepodařilo se mu o uplynulém víkendu obsadit první místo v žebříčku, jelikož ho předstihl basketbalový snímek s názvem První smeč. Několik kin v zemi navíc hlásilo technické problémy a jedno z nich bylo nuceno snížit snímkovou frekvenci z 48 FPS na tradičních 24 FPS.

Kvůli těmto problémům se řada fanoušků údajně vůbec nedostala na promítání a byly jim vráceny peníze. Některé z řetězců kin, které byly označeny za problémové, včetně United Cinemas Co., Toho Col a Tokyu Corp., se k problému odmítly vyjádřit.

Přehrávání s vysokou snímkovou frekvencí (HFR) 48 FPS nepodporuje mnoho kin, protože vyžaduje nejnovější projektory nebo modernizaci stávajících. Za běžných okolností by kina měla vědět, které formáty mohou přehrávat, a podle toho se zařídit. HFR se však používá velmi ojediněle, není proto divu, že se vyskytly potíže.

Film Avatar: The Way of the Water je k dispozici ve více formátech, včetně 2D 48 FPS, 3D 48 FPS a běžného 24 FPS. Pokud zhlédnete 48FPS verzi, tak ta využívá technologii HFR pouze v akčních sekvencích, zatímco dialogy a pomalejší scény jsou promítány s 24 FPS (duplikováním snímků). Více o této nové technologii promítání si můžete přečíst v tomto článku.

Zdroj: engadget.com