Foto: Unsplash

Nejnovější sluchátka AirPods Pro možná nabídnou podporu bezztrátového zvuku a chytré pouzdro, díky němuž budou snáze k nalezení

Není překvapením, že třetí generace AirPods již nabízí některé stejné funkce jako AirPods Pro. Pokrok jednoduše zastavit nelze, otázkou ale zůstává, jak v takovém případě Apple odliší svůj špičkový model od klasického?

Podle analytika Ming-Chi Kua jablečná společnost zvýší kvalitu zvuku. Ten totiž tvrdí, že Apple na podzim letošního roku uvede na trh druhou generaci AirPods Pro s podporou bezztrátového zvuku Apple Lossless (ALAC). Zde se dočkáme i jiných bezztrátových formátů, prozatím nevíme. Podpora ALAC by nicméně byla skvělým vylepšením – uživatelé by tak mohli poslouchat Apple Music (a lokálně uložené skladby ve formátu ALAC) ve vysoké kvalitě.

Kromě tohoto vylepšení Kuo také tvrdí, že nová sluchátka AirPods Pro by měla nabídnout nový design a nabíjecí pouzdro, které umí vydávat zvuky podobně jako AirTag, Díky tomu by mělo být podstatně lehčí sluchátka v pouzdře najít, pokud byste je ztratili.

Prozatím ale není jasné, jak a zda vůbec Apple podporu bezztrátového formátu zavede, a to vzhledem k omezením šířky pásma Bluetooth. Nicméně viceprezident společnosti Gary Geaves nedávno v rozhovoru pro What Hi-Fi? uvedl, že jeho tým by „rád získal větší šířku pásma,“ čímž naznačil možnost nové technologie. Společnost Apple nemusí nutně rozšířit nebo nahradit bezdrátové standardy, jako je Bluetooth, ale mohla by vyvinout bezztrátový kodek ve stylu aptX, aby mohl vzniknout bezdrátový ALAC.

Vzhledem k tomu, že sluchátka mají přijít na trh až na podzim 2022, prozatím ještě není nic jisté. Podpory bezztrátového formátu se proto nakonec nemusíme vůbec dočkat, na druhou stranu by však novinka v kontextu společnosti smysl dávala (varianta Pro totiž nyní oproti klasice nemá žádnou větší výhodu – bezztrátová hudba, nový design a chytré pouzdro by tak mohly pomoci ospravedlnit vyšší cenu).

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.