Foto: se svolením Google

Nejnovější únik Google Pixel 8 ukazuje na velký update fotoaparátu

V květnu společnost Google poprvé promluvila o novém AI nástroji Magic Editor, který chystá integrovat do vybraných telefonů Pixel včetně modelu Pixel 8. Nyní jsme se díky nejnovějšímu úniku o funkci dozvěděli další informace. Tato funkce umožňuje předělat jakýkoli pořízený obrázek tak, aby vypadal podle vašich představ. Lze například spojit tři rodinné fotografie téže scenérie do jedné, aby se na ní všichni aktéři usmívali.

Objekty na snímku lze libovolně přesouvat, vytahovat z pozadí či nahrazovat. Nová funkce také nabídne manuální ovládací prvky fotoaparátu ve stylu digitálních zrcadlovek, které umožňují upravit rychlost závěrky a citlivost ISO snímku, stejně jako posuvník pro zaostřování, namísto obvyklého způsobu zaostřování klepnutím na obrazovku.

Prozatím se zdá, že Pixel 8 Pro se bude moci pochlubit lepším systémem fotoaparátů s novým 48Mpx ultraširokoúhlým fotoaparátem se 125,5stupňovým zorným polem a 48Mpx teleobjektivem. Pixel 8 Pro i Pixel 8 budou disponovat 50Mpx širokoúhlým fotoaparátem a Pixel 8 dostane podobný 12Mpx ultraširokoúhlý fotoaparát jako ten z Pixelu 7 Pro, přičemž se jeho zorné pole zvýší ze 114 stupňů na 125,8 stupně.

Co se týče funkce Magic Editor – ačkoli jde o skvělá vylepšení, zároveň se nabízí otázky ohledně reality a fikce, stírání hranice mezi tím, co je na fotografii skutečné, a co nikoli. Vzhledem k tomu, že fotografie často slouží jako vzpomínkový materiál, je jejich úprava v tomto ohledu diskutabilní.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.