Foto: Adobe

Nejnovější verze Photoshopu vytvoří obrázky na základě jednoduchých textových pokynů

Téměř rok poté, co společnost Adobe přidala do aplikace Photoshop možnosti generativních úprav s využitím umělé inteligence, rozšiřuje svůj vlajkový produkt o další funkci. V úterý společnost oznámila, že Photoshop bude schopný generovat obrázky pomocí jednoduchých textových pokynů přímo v aplikaci. K dispozici je také nová funkce, která umělé inteligenci umožní čerpat inspiraci z referenčních obrázků.

Vylepšení se také dostalo stávající funkci nazvané “Generativní výplň,” která dříve umožňovala přidávat, rozšiřovat nebo odstraňovat určité části obrázku. Nyní umožňuje uživatelům přidat do stávajícího obrázku obrázky generované umělou inteligencí, které se organicky spojí s originálem. Uživatel tak bude moci například zakroužkovat obrázek prázdné misky na salát a požádat Photoshop, aby ji vyplnil obrázkem rajčat vygenerovaným umělou inteligencí.

Tyto aktualizace pohání Firefly Image 3, nejnovější verze rodiny generativních modelů umělé inteligence společnosti Adobe. Společnost tvrdí, že pomocí Firefly bylo dosud vygenerováno více než 7 miliard obrázků. Společnost uvedla, že nové funkce umělé inteligence ve Photoshopu způsobily 30procentní nárůst počtu předplatitelů Photoshopu.

Adobe tvrdí, že Firefly byl vycvičen na licencovaných médiích z Adobe Stock, protože byl navržen k vytváření obsahu pro komerční použití, na rozdíl od konkurentů, jako je Midjourney, jejichž modely jsou částečně vycvičeny nelegálním stahováním obrázků z internetu.

V reakci na obavy z používání generativní umělé inteligence k vytváření dezinformací společnost Adobe uvedla, že všechny obrázky vytvořené ve Photoshopu pomocí nástrojů generativní umělé inteligence budou v metadatech souboru automaticky obsahovat “Content Credentials”, které jsou odolné proti manipulaci a fungují jako digitální ochranná známka označující, že obrázek byl vytvořen pomocí umělé inteligence.

Zdroj: www.engadget.com