Nejvýdělečnější mobilním vydavatelem je za tento rok Supercell

Nejvýdělečnějším mobilním vydavatelem se za letošní rok stal Supercell. Informovala o tom analytická společnost Apptopia.

Nejvýdělečnější titulem byl za rok 2017 Monster Strike, za nímž stojí japonská služba sociálních sítí Mixi. Následuje Honour of Kings od čínského giganta Tencent, Fate/Grand Order, Pokémon Go a „pětku“ uzavírá oblíbená multiplayerová karetní hra  Clash Royale právě od společnosti Supercell. Není bez zajímavosti, že do žebříčku se dostala i zmíněná MOBA Honour of Kings, která se prodává pouze v Číně (od 19. prosince je k dispozici ve světě pod názvem Arena of Valor, v příštím roce má vyjít v USA). Velké překvapení to však není, v nejlidnatější zemi má hra 200 mil. registrovaných hráčů.

Ne všechni komerčně nejúspěšnější vydavatelé však mají v „top pětce“ titulů své zastoupení – týká se to pouze společností Supercell a Niantic (Pokémon Go). Ještě větší nepoměr zaznamenáme tehdy, pokud se podíváme na počet aplikací vydaných letos jedním vydavatelem. Tomuto žebříčku suverénně kraluje americká společnost Big Fish Games, jež v tomto roce uvedla 129 titulů, druhou v pořadí je s velkým odstupem společnost Oceanhouse Media se 49 aplikacemi, následuje Ketchapp s 43, Voodoo se 40 a japonští videoherní obři Capcom a Bandai Namco shodně s 38 tituly.

I s tak početným výběrem se ani jedné z těchto společností nepodařilo proniknout do žebříčku pěti komerčně nejúspěšnějších titulů ani do žebříčku nejstahovanějších aplikací. Nejstahovanějšími tituly se za letošní rok může pochlubit vydavatel EA, Zynga a Playrix.

 

Zdroj: gamesindustry.biz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.