Foto: Flickr

Někdo se naboural do účtů 50 Centa, aby zde prodával kryptoměny, přišel si na miliony dolarů

Americký rapper 50 Cent a miliony jeho příznivců na sociálních sítích se v pátek údajně stali terčem podvodu s kryptoměnami, který vedl k tomu, že si hackeři vydělali pořádný balík peněz, než bylo vše zastaveno. Přesná částka, kterou hackaři vydělali, není zřejmá. Rapper původně na Instagramu napsal, že ,,ten, kdo to udělal, vydělal 300 000 000 dolarů za 30 minut” (jak uvedl magazín Cointelegraph), ale příspěvek byl od té doby upraven na částku 3 000 000 dolarů (přibližně 70 milionů českých korun).

Hackeři se zmocnili Twitteru Curtise Jacksona alias 50 Centa, aby propagovali podvodný token Solana s názvem GUNIT. Podvod typu pump-and-dump vedl k obrovské ztrátě, než vyšlo najevo, že jde o hackerský útok. 50 Cent o útoku informoval na svém Instagramu.

Vzhledem k tomu, že v posledních několika týdnech uvedlo na trh své tokeny mnoho celebrit, zdálo se rozumné, že 50 Cent se na svých sociálních sítích pustí do propagace své mince Solana. V pátek odpoledne byl jeho účet na Twitteru zaplaven příspěvky o nové minci Solana.

Podvodníci použili k prosazení $GUNITu účet a webovou stránku 50 Centa X Thisis50. ,,Můj Twitter a Thisis 50.com byly hacknuty, nemám s touto kryptoměnou žádnou spojitost,” napsal 50 Cent v příspěvku na Instagramu, který obsahoval snímky obrazovky ze stále rostoucího průšvihu. ,,Twitter rychle pracoval na zablokování mého účtu,” dodal. Jeho účet X a Thisis50.com jsou podle všeho stále nedostupné.

Zdroj: engadget.com, coinmarketcap.com