Foto: se svolením Tesla

Některé elektromobily Tesla je nově možné nabíjet přebytečnou solární energií

Společnost Tesla představila novou funkci nazvanou Charge on Solar, která umožňuje majitelům dobít baterie jejich elektromobilů přebytečnou solární energií. Jak upozorňuje server TechCrunch, automobilka začala tuto možnost testovat již v květnu, ale je dostupná až nyní a navíc prozatím pouze pro zákazníky v USA a v Kanadě. Počet skutečných zákazníků však pravděpodobně zůstává velmi omezený. Pro začátek bude funkce přístupná pouze těm, kteří mají novější Tesly (konkrétně z roku 2021 a novější) a jež disponují baterií Powerwall, což je systém, který uchovává solární energii získanou ze solárních panelů.

Pro aktivaci funkce Charge on Solar budou muset uživatelé spustit aplikaci Tesla a v ní funkci aktivovat. V rámci nastavení se jim pak zobrazí posuvník s ikonou slunce, který mohou přetáhnout doleva nebo doprava, a nastavit tak limit nabíjení. Vozidlo se bude nabíjet ze solární energie a ze sítě jako obvykle, než dosáhne posuvníku, což uživatelům zajistí dostatek energie, aby se dostali tam, kam potřebují. Po dosažení posuvníku se ale vozidlo bude nabíjet pouze pomocí přebytečné solární energie.

Funkce Charge on Solar nabíjí elektromobily jen z přebytečné energie, což je také důvod, proč si majitelé, kteří se obávají nedostatku energie, mohou nastavit časový limit. Mohou také upravit svůj limit nabíjení nebo funkci Charge on Solar zcela vypnout, pokud chtějí mít absolutní jistotu, že se jejich baterie plně nabije.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.