Foto: se svolením Nintendo a Universal Studios

Nelegálně zveřejněný film Super Mario Bros. Movie zůstal na Twitteru celý víkend

Film Super Mario Bros. Movie zhlédlo přímo na Twitteru o uplynulém víkendu přes devět milionů lidí. V pátek jeden z uživatelů Twitteru nahrál celý film na tuto platformu– otevřeně porušující autorská práva – a zůstal tam až do neděle. Ačkoli byl film již odstraněn a uživateli byl pozastaven přístup na Twitter, je zarážející, jak dlouho byl film na Twitteru ponechán.

Od doby, kdy Elon Musk převzal Twitter, se filmy porušující autorská práva na platformě objevovaly opakovaně (což není překvapující vzhledem k množství vyhozených zaměstnanců zabývajících se bezpečností a dodržováním pravidel). Rozdíl je ale v tom, že předchozí filmy jako Rychle a zběsile: Tokijská jízda nebo Avatar: The Way of Water byly sdíleny pouze po dvou minutách v dlouhých vláknech, zatímco Super Mario Bros. Movie se vešel pouze do dvou příspěvků – jednoho trvajícího hodinu a druhého se závěrečnými 32 minutami. To bylo dáno tím, že předplatitelé služby Twitter Blue mohou nahrávat videa dlouhá až 60 minut. Ta jsou dostupná pouze na webových stránkách Twitteru, jelikož běžní uživatelé aplikace jsou omezeni na 10minutová videa.

Bez ohledu na mainstreamové nelegální streamování, film Super Mario Bros. Movie v pokladnách kin drtivě zvítězil, celosvětově vydělal přes 1 miliardu dolarů a čtyři víkendy po sobě se držel na prvním místě v USA a Kanadě.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.