Nemůžete mít psa nebo kočku? Pořiďte si polštářek s ocáskem

Japonci umí být někdy zvláštní a jejich vkus a láska k technologii a robotům nás někdy nepřestává udivovat. Jedním z takových příkladů je Qoobo, hebký robotický mazlíček, který ze všeho nejvíc připomíná polštářek s ocáskem, anebo také kočku bez hlavy a pacek, podle toho, jak se na to díváte.

Qoobo je určený lidem, kteří se cítí osamělí ve svých bytech a nemůžou si dovolit chovat domácí zvíře, ať už kvůli alergiím, nebo prostě proto, že jejich pracovní vytížení je příliš velké a zvíře by s nimi doma trpělo. Hebkost a reakce jsou to, čím může Qoobo zahnat špatnou náladu.

Každý milovník psů a koček ví, že domácí zvířata dokáží svou náladu spolehlivě vyjádřit bez pomoci zvuků, nebo pohybů těla či mimiky, pouze vrtěním svého ocásku. A to je přesně to, co Qoobo dělá, leží na gauči a vrtí ocáskem. Polštářek dokáže reagovat na dotek, a podle jeho intenzity a frekvence se chová. Pokud jej jemně hladíte, spokojeně se chvěje a nevykonává větší aktivitu, pokud jej lechtáte nebo drbete rychleji a silněji, hravě sebou pohazuje. Dokáže se pohybovat tak, jako by byl opravdová kočka. Občas ocáskem pohodí jen tak, aby si ho majitel případně všiml a věnoval mu náležitou pozornost. Během vývoje polštářku jeho autoři detailně sledovali chování psů a koček, aby dokázali udělat polštářek co nejrealističtější.

Očekává se, že cena takového polštářku bude 100 dolarů a na trh by měl být uveden v roce 2018. Jeho financování by měla obstarat crowdfundingová kampaň, kterou společnost CEATEC, která polštářek vyvíjí, připravuje. Baterie by měla zajistit polštářku osmihodinový provoz a bude jej možné nabíjet prostřednictvím USB kabelu. Bude vyráběn ve dvou variantách Husky Gray a French Brown.

Zdroj: theverge.com engadget.com

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.