Foto: se svolením Netflix

Netflix plánuje proměnit své další filmové hity v mobilní hry

Netflix začal podnikat kroky k rozšíření své nabídky mobilních her. Podle zprávy deníku Wall Street Journal se předplatitelé brzy dočkají populárních pořadů z produkce Netflixu převedených do podoby mobilních her, jako jsou Squid Game a Wednesday.

Mobilní hry sice nejsou pro Netflix úplnou novinkou, ale stále se snaží najít své místo v obchodním modelu společnosti. V tuto chvíli aplikace Netflix vybízí uživatele ke stažení a hraní her, jako je Exploding Kittens: The Game nebo Ghost Detective v obchodě s aplikacemi. Časem však budou moci předplatitelé Netflixu hrát hry přímo na svých chytrých televizorech a počítačích. Tomuto posunu streamovacího gigantu do oblasti her předchází nedávné vydání specializované aplikace ovladače pro zařízení se systémem iOS, která umožňuje hráčům používat telefon jako gamepad se spárovanou televizí.

Netflix od počátku své existence nikdy neúčtoval poplatky za své hry ani v rámci své herní domény. K hraní na telefonu stačí předplatné. Nicméně je pravděpodobné, že Netflixu se tento přístup vyplatí, jelikož jeho zaměření na tvorbu her podle seriálových hitů by mohlo pomoci udržet o ně divácký zájem, a to zejména v období mezi sezónami.

V současné době Netflix na své platformě nabízí více než 70 her a do konce roku 2023 plánuje jejich další rozšíření. Netflix by měl i nadále poskytovat licence na hry, které nesouvisejí se seriály, jako je například Classic Solitaire.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.