Foto: Unsplash

Netflix údajně zkoumá možnosti živého vysílání

Netflix má možná v plánu expandovat do oblasti živého vysílání. Podle zprávy serveru Deadline Netflix v současné době pracuje na možnosti livestreamingu pro stand-up speciály a další živý obsah.

Jak upozorňuje Deadline, podpora livestreamů by mohla Netflixu otevřít možnost vysílat živé reprízy (mezi něž patří například populární realitní reality show Selling Sunset) a také umožnit živé hlasování diváků při soutěžních pořadech. Mimo jiné by Netflix mohl tuto funkci využít také k přenosu živě konaných komediálních speciálů. (Letos Netflix poprvé v historii uspořádal komediální festival nazvaný Netflix Is a Joke Fest. Akce v Los Angeles trvala několik dní a vystoupilo na ní více než 130 populárních komiků.)

Přidání funkce živého vysílání by navíc Netflixu mohlo pomoci udržet krok s konkurencí. Disney Plus, jeden z největších konkurentů Netflixu, se již do livestreamů pustil. V únoru Disney Plus vůbec poprvé v historii této služby vysílalo přímý přenos předávání Oscarů.

V poslední zprávě o výsledcích společnosti Netflix streamovací služba poprvé po více než deseti letech oznámila úbytek předplatitelů, zatímco službě Disney Plus se v prvním čtvrtletí roku 2022 podařilo získat 7,9 milionu nových uživatelů. Aby dokázala lépe čelit poklesu příjmů a počtu předplatitelů, naznačila společnost Netflix potenciální omezení sdílení hesel a také přidání levnější možnosti streamování s reklamou.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.