Foto: Unsplash

Netflix vytáhl do boje proti uživatelům, kteří vlastní rodinný účet, ale ve skutečnosti nejsou členy jedné domácnosti

Pokud patříte mezi fanoušky Netflixu a s kamarády či známými sdílíte jeden společný rodinný účet, který je pochopitelně výhodnější, měli byste zbystřit. Přestože vedení Netflixu o obcházení pravidel a podobných praktikách svých zákazníků ví už delší dobu, a dosud je (i přes velké finanční ztráty) tiše tolerovalo, nyní s přivíráním očí pravděpodobně skončí.

Největší placená streamovací služba na světě totiž nyní zavádí testování, v rámci něhož svým zákazníkům začne zasílat oznámení, jež je vyzve k ověření, při němž zjistí, zda spolu bydlí vlastník rodinného účtu i další osoby, které jej s ním sdílí. „Pokud nežijete s vlastníkem tohoto účtu, abyste mohli pokračovat ve sledování, budete potřebovat svůj vlastní účet,“ uvedl Netflix.

Společnost všem majitelům podezřelých účtů odešle kód (prostřednictvím SMS nebo e-mailu). Uživatelé přidružení k tomuto účtu se jím budou muset následně prokázat.

Doposud přitom veškerá významnější opatření zahrnovala pouze stanovení limitů pro simultánní streamy. Například se základním tarifem Basic (který stojí 199 korun) je umožněno streamovat pouze na jedno zařízení současně, nejvyšší tarif Premium (za 319 korun) však už umožňuje streamovat najednou až na čtyři zařízení současně.

Podrobnosti o tom, jak konkrétně bude současný test probíhat, a jakým způsobem bude Netflix vyhodnocovat potenciálně závadné účty, nevíme. Je však pravděpodobné, že by mohl využít analýzu IP adres. Každopádně jsme zvědaví, jak vše dopadne a nakolik si tímto krokem Netflix ublíží. Dřívější přivírání očí nad podobnými praktikami totiž bylo obvykle vysvětlováno právě strachem ze ztráty fanoušků.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.