Foto: Unsplash

Netflix zavádí další opatření proti neoprávněnému používání rodinných účtů

V březnu minulého roku jsme vás informovali o tom, že Netflix vytáhl do boje proti uživatelům, kteří používají výhodnější rodinný účet, ale ve skutečnosti nejde o členy jedné domácnosti. Nyní přichází další opatření proti neoprávněnému sdílení účtů – možnost připlatit si za používání výhodnějšího účtu uživatelem, kteří se nenachází v jedné domácnosti.

Prozatím bude novinka testována v Chile, Kostarice a Peru. Pokud se osvědčí, bude rozšířena do celého světa. Předplatitelé si například v Kostarice budou moci ke svému účtu přidat až dva „podčleny“, každého za 2,99 dolarů. Tito uživatelé poté získají vlastní přihlašovací údaje, doporučení i profil Netflixu.

Předplatitelé také budou moci přenést jednotlivé profily na zcela samostatné účty. Díky tomu si původní uživatelé, kteří účet využívali, budou moci zachovat historii a nastavení svého prohlížení.

„Uživatelům, kteří žijí v jedné domácnosti, jsme vždy usnadňovali sdílení účtu Netflix, a to díky funkcím, jako jsou oddělené profily a více streamů v našich tarifech Standard a Premium,“ uvedl v příspěvku na blogu Chengyi Long, ředitel produktových inovací společnosti Netflix. „Tyto funkce byly sice velmi oblíbené, ale zároveň působily určité nejasnosti ohledně toho, kdy a jak lze Netflix sdílet. V důsledku toho dochází ke sdílení účtů mezi domácnostmi.“ To má podle společnosti negativní dopad na schopnost investovat do zlepšování služby, a to kvůli uniklým příjmům.

Nicméně je zajímavé, že Netflixu trvalo tak dlouho, než se sdílením účtů něco udělal. Ačkoli jde o výslovně zakázané chování (což je uvedeno v podmínkách užívání služby), přesto šlo o zcela běžnou praxi.

Zdroj: engadget.com