Foto: Unsplash

Nintendo začalo omezovat online hraní u Wii U a 3DS dříve, než původně plánovalo

Pokud patříte mezi ty, kteří chtěli strávit zbytek roku hraním původního Splatoonu pro Wii U nebo Super Smash Bros. pro Nintendo 3DS, pravděpodobně máte smůlu. Vypadá to totiž, že Nintendo již začalo omezovat možnost hrát online na Wii U a 3DS, jak zpozorovalo mnoho uživatelů. První případy se začaly objevovat už před Štědrým dnem.

Ačkoli Nintendo o tomto postupu informovalo již dříve, původně tvrdilo, že k vypnutí dojde až začátkem dubna příštího roku. Ačkoli je pravdou, že Nintendo nikdy přímo neuvedlo, že dunový termín je pevně daný a avizovalo, že k ukončení možná dojde dříve, přesto by bylo namístě, kdyby společnost o tomto kroku hráče informovala také před jeho skutečným spuštěním. Nicméně vypínání se naštěstí zatím nemusí týkat všech hráčů.

Tento krok následuje poté, co Nintendo v březnu uzavřelo své eShopy pro 3DS a Wii U. Také poměrně primitivní, ale zajímavá sociální síť Miiverse, která fungovala na obou konzolích, byla zrušena v roce 2017, ačkoli stále existuje archiv příspěvků.

Zajímavé je, že již příští rok se na Switchi pravděpodobně objeví remaky, jako je Luigi’s Mansion: Dark Moon. Hráči tedy o své oblíbené hry nemusí přijít nadobro.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.