Foto: Unsplash

Notebook na obličej? Přesně tak je označován nový VR headset Cambria společnosti Meta

Společnost Meta plánuje v letošním roce vydat nový high-endový headset pro virtuální realitu, který nese kódové označení Project Cambria. Ve zprávě se nicméně objevily některé další podrobnosti o tomto zajímavém produktu.

Cambria byla podle The Information interně označena jako „notebook pro obličej“ nebo také „obličejový Chromebook“. Předpokládá se tedy, že bude mít podobné specifikace jako Chromebook a bude používat vlastní operační systém VR společnosti Meta, který je založen na Androidu. Očekává se, že bude kompatibilní s webovými nástroji a službami a také s některými aplikacemi Quest. Na druhou stranu – přestože Meta prezentuje náhlavní soupravu Cambria jako zařízení budoucnosti, nemusí na ní být možné spouštět nativní desktopové aplikace, které běžně používá mnoho uživatelů.

Cambria údajně nabídne kvalitní obraz s vysokým rozlišením. Díky tomu by mělo být možné velmi dobré čtení textu, což znamená možnost prostřednictvím Cambria posílat e-maily nebo kódovat. Jinými slovy – zařízení by mělo být možné používat i čistě profesionálně.

Zařízení každopádně poskytne uživatelům také pohled na jejich okolí pomocí kamer směřujících ven. Tato funkce, nazývaná full-color passthrough, umožní využívání smíšené reality. Novinka by měla disponovat také funkcemi sledování očí a rozpoznávání výrazu obličeje. Avataři uživatelů ve hrách jako Horizon Worlds a Workrooms budou údajně zrcadlit reálné výrazy hráčů i to, kam se dívají.

Headset by měl být také těžší než Quest 2, a to kvůli větší baterii (vyvážení by však mělo být řešeno lépe). Na trh by se Cambria měla dostat zhruba v září letošního roku a stát bude zhruba 799 dolarů.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.