Foto: se svolením Apple

Nová aktualizace přináší rychlejší nabíjení iPhonů pomocí MagSafe Battery Pack

Díky nejnovější softwarové aktualizaci od Applu budou moci majitelé iPhonů využít rychlejší bezdrátově nabíjení pomocí MagSafe Battery Pack. Místo původních 5 W tak budou moci bezdrátově nabíjet rychlostí až 7,5 W. Zmiňovaná aktualizace firmwaru 2.7 je k dispozici zde.

Nicméně ačkoli jde o skvělé vylepšení, velmi pravděpodobně nebude na škodu chvíli počkat na zpětnou vazbu od recenzentů či přímo od Applu. Je totiž otázkou, zda vyšší rychlost nabíjení nebude mít negativní vliv na přehřívání baterie.

Ze zkušeností uživatelů se totiž například ukázalo, že kombinace iPhonu mini s nabíječkou MagSafe Battery Pack není zrovna ideální. S originálním MagSafe krytem se při použití bezdrátové nabíječky telefon nepřiměřeně zahříval, bez krytu naopak nedržel pevně na svém místě.

Pokud proto docházelo k zahřívání telefonu již při nabíjení 5 W, je pochopitelně pravděpodobné, že při 7,5 W bude přehřívání ještě výraznější. V některých recenzích se přitom objevila informace, že právě 5W rychlost nabíjení má minimalizovat zahřívání a také má déle zachovat životnost baterie.

Každopádně je možné, že Apple již provedl i další úpravy, které problém se zahříváním eliminují (například je možné, že společnost změnila frekvenci a délku nabíjení). Jsme proto nesmírně zvědaví, s čím přijdou první recenzenti. O tyto informace se s vámi samozřejmě podělíme.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.