Foto: se svolením T-Mobile

Nová aliance Space X a T-Mobile slibuje telefonní signál i uprostřed oceánu

Společnosti T-Mobile a SpaceX oznámily novou technologickou alianci s názvem „Coverage and Above and Beyond”. Jejím cílem je odstranit „mobilní hluché zóny”. Nová technologie, která by to měla umožnit, znamená v podstatě umístění mobilní věže na oblohu, řekl během akce generální ředitel společnosti T-Mobile Mike Sievert. Řekl také, že si představují budoucnost, ve které, pokud máte jasný výhled na oblohu, můžete být připojeni na svém mobilním telefonu – i když je to uprostřed oceánu. Už se nebudete muset obávat, že nebudete schopni se spojit se záchranáři nebo přáteli a rodinou, když jedete autem nebo se vydáte na túru do míst, kde obvykle není žádné pokrytí.

Společnosti se snaží, aby se vaše stávající telefony mohly připojit ke službě, která vstoupí do beta verze již koncem příštího roku. Začne se zasíláním zpráv (SMS, MMS a vybrané aplikace pro zasílání zpráv) a Sievert uvedl, že společnosti budou pokračovat, dokud služba nebude moci nabízet také data a hlas. Ačkoli partneři během akce nepředstavili přímo produkt, generální ředitel T-Mobile slíbil, že služba bude k oblíbeným tarifům T-Mobile zdarma. U levných tarifů, které ji neobsahují, může operátor službu zpoplatnit, ale za mnohem nižší ceny, než jaké mají satelitní služby.

Musk na pódiu uvedl, že služba bude zachraňovat životy, protože umožní lidem přivolat pomoc i z těch nejodlehlejších míst. Na otázku, jak musela jeho společnost vyladit satelity Starlink, aby služba fungovala, Musk odpověděl, že SpaceX musela navrhnout obrovskou a extrémně pokročilou anténu, která má schopnost zachytit velmi tichý signál z mobilního telefonu. Společnost na ní v současné době stále pracuje v laboratoři, ale Musk řekl, že SpaceX si je jistá, že bude anténa fungovat i v terénu.

Zdroj: engadget.com

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.