Foto: se svolením Dyson

Dyson představil bizarní sluchátka se zabudovanou čističkou vzduchu

Nejpodivnější a zároveň nejambicióznější produkt, který kdy společnost Dyson vyrobila – to jsou Bluetooth sluchátka Zone s potlačením hluku a zabudovanou technologií čištění vzduchu.

Dnešní oznámení je pouze prvním odhalením sluchátek Zone, která se uvedení na trh dočkají na podzim. Zatím Dyson neodtajnil příliš podrobností – nevíme, jaká bude cena sluchátek, jakou výdrž bude mít baterie, kolik sluchátka váží a další.

Cílem sluchátek Zone je zpříjemnit život v městském prostředí, a to zmírněním znečištění vzduchu a hluku.

Polovina zařízení se tedy zabývá čištěním vzduchu, což ale pro společnost Dyson není zcela novým počinem. V podstatě se jedná se o stávající Dyson technologii pro filtraci vzduchu, která byla miniaturizována do unikátního tvaru. Zone nasává vzduch přes každé sluchátko pomocí dvou malých kompresorů, poté je vzduch filtrován a veden trubičkami přes (poněkud bizarně vypadající) „předústí“, aby jej uživatel mohl vdechovat – bez většiny prachových částic a škodlivin.

Ačkoli to tak nevypadá, „předústí“ se obličeje nedotýká. Je naopak umístěno před obličejem a tvoří tak mezeru, ve které se shromažďuje čistý vzduch pro vdechnutí. (Společnost nicméně předvedla také samostatný nástavec, který lze připnout v případě potřeby plnohodnotné obličejové masky.)

„Předústí” se upevňuje pomocí řady magnetů – je tak možné jej kdykoliv odejmout, a tedy používat pouze sluchátka. Filtrační systém nabízí několik nastavení pro různé úrovně zátěže: pokud například běžíte do schodů nebo se snažíte stihnout autobus, potřebujete dýchat intenzivněji (a tedy potřebujete více vzduchu), než když jste na pomalé procházce.

Dyson uvádí, že Zone odfiltruje až 99 procent částicového znečištění. Filtry je pak nutné přibližně jednou za rok vyměnit.

Co se týče sluchátek, ty jsou o něco tradičnější. Model Zone nabízí tři různé režimy pro potlačení hlukového znečištění: režim izolace, režim konverzace (pomocí kterého slyšíte osobu, se kterou hovoříte), režim průhlednosti (rozliší důležité zvuky jako klaksony aut, sirény). Nabíjení probíhá přes USB-C a sluchátka se připojují k aplikaci Dyson Link, která dokáže poskytnou podrobnější informaci o kvalitě vzduchu kolem vás.

Přestože se nošení masek za poslední dva roky značně normalizovalo, uvidíme, zda budou zákazníci ochotni tento poněkud podivně vypadající produkt akceptovat.

Zdroj: theverge.com