Zdroj: yahoo.com

Nová „Emoji kuchyně“ v rámci Google klávesnice Gboard umožňuje míchat stávající emoji, a vytvářet tak originální kombinace

Společnost Google nyní do své aplikace Gboard přidala novou funkci, díky níž uživatelé mohou vytvořit nové a originální emoji ikony.

Nový nástroj nese název „Emoji kuchyně“, což je vzhledem k procesu tvorby nových emoji skutečně výstižné. Uživatel totiž může zkombinovat dvě a více již existujících ikonek, čímž vzniknou nejrůznější (často bizarní) obrázky. Kombinací kaktusu a opice například vznikne jakési neurčité kaktusoopičí stvoření, spojit lze ale například i srdce a exkrement, ducha s kovbojským kloboukem, srdce se smajlíkem posedlého penězi nebo robota se smajlíkem. Vytvářet lze ale také nové emoji s různými emocemi nebo jejich kombinacemi (výjimkou není mračící se zamilovaný smajík, zamračený duch apod.).

Výsledný vzhled všech kombinací přitom mají na starosti samotní designéři Google. Nová funkce ale není dostupná pro naprosto všechny emoji, a omezuje se (s několika málo výjimkami) pouze na tváře a zvířata. I tak se ale celková nabídka výrazně rozšířila, a uživatelé se tak mohou pomocí obrázků vyjadřovat ještě květnatěji a originálněji.

Přestože je vytváření nových variant pomocí klávesnice snadné, nová funkce není zcela dokonalá. V některých aplikacích se totiž obrázky emoji v rámci této funkce zobrazují jako příliš velké, což má za následek, že uživatel může snadno nechtěně odeslat místo zprávy právě vytvářené emoji. Pokud se proto v rámci konverzací v následujících dnech začne objevovat přemíra podivných osamocených emoji, nesmíme se tomu divit. Doufejme ale, že Google svou novou funkci postupně doladí k dokonalosti a zmiňovaný problém bude ostraněn.

Zdroj: xda-developers.com