Foto: Unsplash

Nová funkce Pet Portraits zjistí, zda se váš pes podobá Mona Lise

Aplikace Google Arts & Culture se v roce 2018 na nějakou dobu stala dokonce virální. Uživatelům totiž přinesla něco, co tu ještě nebylo – funkci fotoaparátu, která dokázala fotografie uživatelů porovnat se slavnými portréty a na základě největší podobnosti fotografii přirovnala k danému dílu.

Nyní zmíněná aplikace přináší další podobnou funkci, tentokrát v ní ale nejde o lidi, nýbrž o domácí mazlíčky. Napadlo vás někdy vůbec přemýšlet o tom, zda se váš pes nebo kočka podobají třeba Mona Lise? Hádáme, že ne. Nová funkce vám však na tuto otázku ráda odpoví.

Chcete si novinku vyzkoušet? Po aktualizaci Google Arts & Culture na verzi 9.0.27 v systému Android (pro iOS zatím není k dispozici) stačí klepnout na tlačítko fotoaparátu uprostřed spodní lišty a ihned se dostanete do režimu Portréty domácích zvířat. Pak už stačí pouze vyfotit svého domácího mazlíčka a Google jej porovná s „uměleckými díly z muzeí po celém světě“.

Google se nechal slyšet, že „tato nová experimentální funkce využívá technologii počítačového vidění k porovnání fotografie vašeho domácího mazlíčka s tisícem historických uměleckých děl“. Do tohoto výběru přitom spadají jak obrazy, tak také sochy či staré fotografie. Funkce Pet Portraits přitom není omezena pouze na psy a kočky, ale dokáže srovnávat i fotografie lišek, ovcí, ale například i ptáků či ryb.

Podobně jako u lidských selfie vám aplikace i v tomto případě nabídne seznam shodujících se uměleckých děl podle procent. Samozřejmostí je také sdílení nalezené shody včetně původního obrázku vašeho domácího mazlíčka. Což může být velmi vtipné.

Zdroj: 9to5google.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.