Nová generace konzole PlayStation 5 bude spotřebovávat méně energie

Nová generace konzolí, na kterou se můžeme těšit příští rok, slibuje řadu nových vychytávek. A kromě těch, které přinesou hráčům lepší herní zážitek, půjde i o vylepšení, jež zdůrazňují vyšší odpovědnost vůči planetě a životnímu prostředí. Toto téma je v souvislosti s probíhající klimatickou krizí čím dál častěji akcentováno ve veřejném prostoru a v blogovém příspěvku, PlayStation spojuje síly s OSN v boji proti změně klimatu.

Ve svém textu Sony slibuje, že nová generace konzole PlayStation bude umožňovat nastavení snížené spotřeby elektrické energie, když bude konzole v úsporném režimu. Vývojáři konzole počítají s tím, že by svůj výkon v tomto režimu měla konzole snížit na přibližně 0,5 W. Podle propočtů Sony by nastavení této funkce u jednoho milionu hráčů umožnilo snížit spotřebu elektřiny o množství jež se rovná přibližné spotřebě 1000 běžných amerických domácností.

V minulosti byla současná generace konzolí kritizována za vysokou spotřebu energie. V úsporném režimu, tedy relativní nečinnosti pořád spotřebovávala 8,5 wattů. Je pravda že ve srovnání se 135 watty, které konzole spotřebovává při hraní se jedná o úsporný režim.

Úsporný režim využívá konzole PS4 především ke stahování aktualizací nebo celých her a také k rychlému probuzení. Nová generace konzolí by měla být vybavena rychlými SSD disky, ty by měly nahrávání poměrně značně zrychlit, je tedy možné že na příští generaci konzolí budou uživatelé využívat úsporný režim méně než na té současné.

Zdroj: playstation.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.