Foto: se svolením Steam

Nová hra Helskate spojuje Tonyho Hawka a hru Hades

Díky hrám jako Skate, Skate Story a OlliOlli World zažíváme renesanci skateboardových her. Helskate vypadá, že se vydá jiným směrem než mnohé z nich. Využívá skateboarding jako základ ve hře, kde jde spíše o zabíjení příšer.

V nové hře od společnosti Phantom Coast si budete razit cestu pekelnou krajinou Vertheimu pomocí arkádového skejtování. Útoky můžete vylepšovat prováděním nejrůznějších komb a postupně si budete odemykat další schopnosti a bonusy. Nakonec budete muset bojovat s bohy skateboardingu. Abyste jednoho z nich porazili, musíte zvítězit na skóre a zaměřit se na slabá místa protivníka.

Jelikož se jedná o roguelite, jakmile ve hře umřete, přenesou se vám některé pokroky, ale jinak budete začínat znovu. Vždy si budete moci sestavit unikátní kombinací zbraní a dalšího vybavení. Permanentně vylepšené schopností pak mají podobu tetování, což je povedený prvek.

Pokud se obáváte, že skateboardový aspekt nebude odpovídat kvalitě ostatních titulů tohoto žánru, vaše obavy může zmírnit fakt, že tým vede designérský veterán Steve Swink. Swink má v této oblasti již mnohé zkušenosti, například navrhl jednu z úrovní ve hře Tony Hawk’s Underground.

Helskate udělal solidní první dojem. Hra vypadá svižně a má povedené vizuální zpracování. Připomíná Hades i fantastický Rollerdrome, který po hráčích vyžaduje, aby prováděli triky na kolečkových bruslích a doplňovali si tak munici.

Na to, zda se Helskate dokáže vyrovnat opojným výšinám skejtových her, si budeme muset ještě chvíli počkat. Hra by se měla na Steamu objevit začátkem roku 2024.

Zdroj: engadget.com

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.