Foto: se svolením 2K

Nová hra Tales from the Borderlands vyjde v létě letošního roku

Fanoušci Borderlands se letos mohou těšit na pokračování této epizodické sci-fi série. Generální ředitel Gearboxu Randy Pitchford na veletrhu PAX East oznámil, že vývojáři letos vydají nový díl série Tales from the Borderlands. Technicky se sice jedná o pokračování první hry, nicméně zcela nový příběh přinese úplně nové postavy.

Podle Kotaku bude hra vytvořena „domácí“ společností Gearbox – na rozdíl od prvního dílu, který vyvíjela dnes již neexistující společnost Telltale Games. Vydavatelem však bude společnost 2K, což je stejný vydavatel, který stojí za hlavními tituly Borderlands. Pitchford nicméně ve svém oznámení prozradil jen velmi málo podrobností. Prozatím proto vůbec nevíme, jaké dobrodružství můžeme očekávat.

První titul byl interaktivní grafickou adventurou s pěti epizodami vydanými v průběhu jednoho roku. Hráči v něm mohli činit rozhodnutí, která významně ovlivnila příběh. Hlavními hrdiny byl zaměstnanec Hyperionu Rhyse a podvodnice Fiona, kteří společně pracovali na dosažení společného cíle. Každopádně vzhledem k oznámení, že novinka bude mít nové postavy, může se dost dobře stát, že se s těmito hrdiny již nesetkáme.

Společnost Gearbox vydala v březnu spin-off hry Borderlands Tiny Tina’s Wonderlands, což je střílečka z pohledu první osoby. A letos by se měl do kin dostat také film Borderlands, jehož natáčení skončilo v roce 2021 a v němž se objeví hvězdné obsazení včetně Cate Blanchettové a Jacka Blacka. Gearbox zatím neuvedl přesné datum vydání nové hry Tales from the Borderlands, ale slibuje, že ji představí letos v létě.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.