Foto: se svolením Google

Nově stačí říct jen „Stop“, aby Asistent Google přestal mluvit

Společnost Google představila praktické vylepšení pro svého Asistenta. V případě, že jej budete chtít umlčet, jednoduše nebudete muset říkat „Hej, Google…“ ale postačí jednoduché „Stop“ a Asistent Google přestane mluvit.

Tato zpráva byla oznámena na oficiálním účtu společnosti Google na Twitteru. Ačkoli jde o malou inovaci, může výrazně usnadnit používání chytrých zařízení s tímto hlasovým asistentem. Všichni uživatelé moc dobře vědí, že někdy chvíli trvá, než si získají pozornost pomocí dosud obligátního „Hej, Google“. Nepříjemné to je zejména ve chvílích, kdy se Asistent náhle spustí, aniž byste si to přáli, nebo ho chcete rychle zastavit. Nová funkce právě tyto situace řeší.

Podle všeho ale jde jen o první vlaštovku. Google totiž již od loňského roku v systému Android testuje možnost vydávat hlasové příkazy bez nutnosti před tím vyslovovat probouzející frázi. Funkce s kódovým označením Guacamole zahrnuje možnost zrušit budík pouhým vyslovením Stop.

Přitom již rok před objevením této experimentální funkce unikla na veřejnost uniknout podobná funkce s kódovým označením Blue Steel. Ta přitom nabízí způsob, jak aktivovat Asistenta pouze pomocí fyzické blízkosti uživatele, přičemž rozhraní hlasového asistenta se automaticky objeví, když se přiblížíte k chytrému displeji, aniž byste museli cokoli říkat. Rozhodně jde o zajímavé řešení. Nicméně prozatím nevíme, zda jde jen o experiment, nebo Google do budoucna na něčem podobném skutečně závazně pracuje. Každopádně i současné vylepšení, které už by mělo fungovat na všech zařízeních, je skvělým krokem vpřed.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.