Foto: se svolením LG

Nové supertenké LG reproduktory lze ukrýt v interiéru automobilu

Nedávno společnost LG Display představila natahovací LCD panel. Nyní přichází s další zajímavou novinkou – supertenkým reproduktorem Thin Actuator Sound Solution, který je určený k instalaci do interiérů automobilů. Díky tomu, že jde o skutečně velmi tenká zařízení (LG uvádí tloušťku pouze desetiny palce) jsou tyto reproduktory v podstatě neviditelné.

Thin Actuator Sound Solution byl vyvinut ve spolupráci s „globální audio společností“ (LG však neuvedla, o jakou společnost konkrétně jde), a to jako náhrada tradičních reproduktorů, které se v automobilech používají.

Nové reproduktory nevyužívají systému obvyklých kmitacích cívek, které se nacházejí ve většině reproduktorů, ale místo toho využívají technologii Visaton Exciter. Ta dokáže přenášet vibrace na nejrůznější materiály uvnitř karoserie automobilu, což podle slov společnosti umožňuje vytvořit „bohatý, 3D pohlcující zvukový zážitek“.

Díky malým rozměrům panelů (15 x 9 cm a minimální tloušťce) i nízké hmotnosti (34 g) lze tyto reproduktory dokonale ukrýt uvnitř interiéru vozu. Navíc dojde k uvolnění místa, které obvykle zabírají klasické reproduktory, a to, aniž by došlo ke zhoršení kvality zvuku.

Ačkoli se to může zdát, nejde o úplně nový koncept. Podobné panely jsme mohli vidět již u OLED televizorů společností Sony a LG. Více o této technologii se dozvíme na veletrhu CES 2023. Společnost LG navíc potvrdila, že své nové reproduktory uvede na trh již v první polovině příštího roku.

Zdroj: engadget.com