Zdroj: playstation.com

Nové video odkrývá funkce ovladače DualSense, vynikající herní zážitek slibují hlavně adaptivní triggery

Nového PlayStationu 5 bychom se měli dočkat již 19. listopadu. Spolu s ním přitom dorazí i nový ovladač DualSense. Jednou z nejzajímavějších funkcí nového ovladače jsou adaptivní triggery, díky nimž hráči získají ještě lepší zážitek ze hry. Adaptivní triggery (tlačítka R2 a L2) totiž bodu schopné klást různý odpor, a to podle aktuální situace (vývojáři je budou moci naprogramovat podle vlastní potřeby). Velmi věrně by tak měly napodobit například odpor při natahování luku, použití zaseknuté zbraně nebo akceleraci terénního vozu v obtížném terénu. To spolu s haptickou odezvou slibuje perfektní zážitek ze hry.

Na youtubovém kanále TronicsFix přibylo video, které ukazuje, jak vypadá DualSense uvnitř (kdy byl doslova rozkuchán) a zejména, jak fungují adaptivní triggery. Můžeme například vidět, že systém využívá několik různých stupňů změny odporu, což umožňuje při hře simulovat nejrůznější vjemy. Kromě toho ve videu dochází také k porovnání ovladače PS5 s jeho předchůdcemDualShockem.

DualSnese má nejen větší baterii a základní desku, ale víme také, že bude vybaven pokročilejší haptickou odezvou (většími haptickými motory, kvůli čemuž bude také těžší). Tlačítka se budou moci pochlubit systémem dvojitého odpružení, který u tohoto typu ovladače uvidíme úplně poprvé. Zdá se ale, že DualSense bude vybaven stejnými analogovými páčkami, které známe již z ovladače DualShock 4. Doufáme proto, že nebudou stejně náchylné na problémy, které se objevují u současné generace.

Každopádně se zdá, že nový ovladač hráčům skutečně nabídne slibovanou „další úroveň ponoření“ se do hry. A rozhodně se máme na co těšit.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.