Foto: se svolením Wordpress

Nový AI nástroj ve WordPressu umí psát příspěvky za vás

WordPress má nyní vlastního asistenta pro psaní s umělou inteligencí – nazývá se Jetpack AI a je zabudován do editoru pro správu obsahu nebo volně ke stáhnutí v přehledu pluginů. Stejně jako jakýkoli jiný generativní nástroj AI dokáže Jetpack vygenerovat obsah na základě pokynu, který zadá uživatel – ať už jde o tradiční článek, seznam nebo tabulku. Asistent může také přepínat vyznění příspěvku podle toho, o co uživatel usiluje: Text pak může vyznít informativně, optimisticky, humorně nebo dokonce sarkasticky.

Pokud chce uživatel napsat vlastní příspěvek, může si jen nechat od nástroje pomoci. Může například nechat Jetpack vygenerovat titulek na základě toho, co napsal, nebo jej použít k automatické kontrole gramatiky a opravě pravopisných chyb. Možné je také připojit překlad svého článku, což Jetpack AI svede ve 12 dostupných jazycích, včetně španělštiny, francouzštiny a korejštiny. Podle serveru TechCrunch je Jetpack pro prvních dvacet využití zdarma k dispozici všem uživatelům WordPressu, poté měsíčně vychází na 240 korun.

Přestože Jetpack AI může být užitečný zejména pro lidi, kteří již WordPress používají, je to jen jeden z nástrojů pro psaní poháněných umělou inteligencí, které se v poslední době objevily. Například nástroj Microsoft 365 Copilot dokáže vytvořit draft ve Wordu na základě údajů z tabulky nebo změnit vyznění napsané zprávy. Také společnost Google nedávno protkala své aplikace Workspace nástroji umělé inteligence a dala své aplikaci Google Dokumenty schopnost generovat text na základě vloženého tématu.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.