Foto: se svolením Ultrahuman

Nový chytrý prsten Ultrahuman Ring má uživatelům přinést „ultralidskou sílu“

Fitness startup Ultrahuman přináší na trh chytrý prsten, o kterém tvrdí, že uživatelům poskytne „ultralidskou sílu“. Jde o fitness tracker, který poskytuje přehled o fungování vašeho metabolismu díky funkcím sledování spánku a pohybu. Chytrý prsten Ultrahuman Ring lze používat také v kombinaci s náplastí M1 určenou pro monitorování glukózy v krvi, která umožňuje detailnější sledování metabolismu.

Co se týče designu a funkcí, je zřejmé, že Ultrahuman Ring si bere příklad z populárního prstenu Oura Ring. Je vybaven snímačem srdečního tepu PPG, snímačem tělesné teploty a snímačem pohybu. Stejně jako Oura Ring nemá žádný displej ani haptiku – což znamená, že se uživatelé budou muset dívat přímo do aplikace Ultrahuman, aby si mohli zkontrolovat naměřené údaje.

V tiskové zprávě společnosti Ultrahuman je uvedeno, že tento krok byl záměrný, a to z toho důvodu, aby se omezilo rozptylování pozornosti oznámeními. Co se týče měření, prsten umí sledovat fáze spánku, srdeční frekvenci, kolísání srdeční frekvence (HRV) a tělesnou teplotu.

Samotný prsten je vyroben z titanu a pro větší odolnost je opatřen vrstvou karbidu wolframu. Měl by tedy odolat i vysoce zátěžovým situacím (např. použití při extrémních a náročných sportech). Co se týče výdrže baterie, odhaduje se, že na jedno nabití vydrží čtyři až šest dní.

Prsten je možné používat buď samostatně, nebo v kombinaci s náplastí Ultrahuman M1, díky čemuž uživatelé mohou sledovat, jak jejich příjem potravy ovlivňuje regeneraci a výkonnost. M1 totiž dokáže neustále sledovat hladinu glukózy v krvi. Na základě příjmu potravy a míry fyzické zátěže pak M1 uživatelům ukazuje tzv. metabolické skóre, díky němuž mohou přímo zjistit, jak určité potraviny ovlivňují trénink nebo kvalitu spánku.

Pravdou ale je, že Ultrahuman Ring jako samostatné chytré zařízení nepřináší nic nového (totéž najdeme třeba již u zmiňovaného prstenu Oura Ring). Novinkou je však spojení prstenu a chytré náplasti.

Ultrahuman Ring je k dispozici k předobjednání od 7. července. Vyrábí se v několika velikostech a čtyřech barvách – černé, šedé, stříbrné a zlaté. Prodává se za 299 dolarů (asi 7 500 korun).

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.