Foto: se svolením Google

Nový nástroj aplikace Google Prezentace zvýší interaktivitu vašich prezentací

Společnost Google představila nový nástroj pro aplikaci Prezentace, který vám pomůže zvýšit interaktivitu prezentací a udržet pozornost publika. Nová funkce, nástroj „pero”, vám umožní zapisovat do prezentace v reálném čase, takže můžete zakroužkovat klíčové údaje, kreslit šipky, podtrhávat důležité informace a obecně čmárat do prezentace cokoli, co chcete, zatímco jste uprostřed schůzky.

Aplikace Prezentace sice již dlouho nabízela možnost proměnit kurzor myši v laserové ukazovátko, nicméně abyste mohli uprostřed prezentace psát poznámky, museli jste si stáhnout nástroj třetí strany. Nový nástroj pro psaní perem v aplikaci Prezentace je zabudován přímo v programu a není třeba stahovat nic navíc. Chcete-li se k němu dostat, musíte otevřít soubor v režimu prezentace a poté myší přejet na levou spodní stranu, kde se vám zobrazí nabídka se třemi tečkami. V této nabídce najdete nyní kromě možnosti “Zapnout laserové ukazovátko” také možnost s nápisem “Zapnout pero”. Na zobrazeném panelu si můžete vybrat barvu pera, kterou chcete použít – černou, červenou, modrou nebo zelenou –a ze stejného místa funkci můžete také snadno vypnout. Pokud chcete napsané vymazat, stačí přepnout z pera na nástroj guma v levém dolním rohu.

Google uvádí, že funkce bude k dispozici všem zákazníkům Workspace a uživatelům s osobním účtem, ale může trvat 15 dní, než bude nástroj reálně k dispozici pro všechny.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.