Foto: se svolením Nintendo

Nový trailer Pokémon Violet a Scarlet prozrazuje datum vydání i další podrobnosti

Fanoušci Pokémonů si letos přijdou na své. Již v lednu vyšla nejnovější hra Pokémon Legends: Arceus a již o měsíc později Nintendo ohlásilo další nové díly Violet a Scarlet, které přímo navazují na hlavní sérii. Ačkoli vyjdou až 18. listopadu 2022 (dříve bylo vydání pro konzoli Nintendo Switch stanoveno neurčitě na druhou polovinu letošního roku), vývojáři ze studia Game Freak nyní zveřejnili nový trailer, které kromě data vydání odhaluje také některé další podrobnosti o chystaných herních titulech.

Na hráče čekají tři tradiční startovní Pokémoni: Sprigatito, Fuecoco a Quaxly. Kromě nich se však v nových dílech objeví také řada nových příšerek – vývojáři prozatím prozradili vzhled Pokémonů se jmény Pawmi, Lechonk či Smoliv. Zajímavé je, že v každém z nových dílů bude jiný legendární Pokémon i profesor. Ve Scarlet půjde o Pokémona Koraidona a profesorku Sadu, ve Violet pak o  Miraidona a profesora Tura. V obou verzích však bude hlavním nepřítelem hráče trenérka Nemona.

Velkou novinkou bude také podpora multiplayeru až pro čtyři osoby a zcela otevřený svět, který naváže na otevřenější struktury Sword and Shield z roku 2019 a letošní prequel Arceus. Nintendo nové hry popisuje jako dobrodružství, ve kterém mohou hráči „prozkoumávat otevřený svět, kde různá města a městečka nemají hranice a plynule splývají s divočinou“. Hráč se tedy bude moci pohybovat kamkoli bude chtít nezávisle na hlavní příběhové linii.

Zdroj: theverge.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.