Foto: se svolením Tesla

Nový update přináší integraci služby Steam do nových vozů Model S a X

Již v únoru mluvil šéf společnosti Tesla Elon Musk na Twitteru o tom, že automobilka plánuje do svých vozů integrovat službu Steam. Nyní se to stalo skutečností a Steam bude dostupný v nejnovější verzi vozů Model S a X v rámci vánoční aktualizace.

V propagačním videu (na konci tohoto článku) k této funkci je možné vidět, jak na informačním a zábavním systému Tesla běží beta verze služby Steam, a dokonce i graficky náročné hry, jako je Cyberpunk 2077.

„Novější verzí“ vozů Model S a X má Tesla pravděpodobně na mysli jejich Plaid verze, které se začaly dodávat v loňském roce. Informační a zábavní systémy obou modelů využívají grafické procesory RDNA 2 společnosti AMD.

Není tajemstvím, že Tesla v posledních několika letech budovala vlastní knihovnu her pro svá vozidla a do nabídky přidala tituly jako Cuphead, PUBG Mobile a Fallout Shelter. Integrací služby Steam do svých vozidel však Tesla přidává na rostoucí seznam více než jen jednu či dvě hry, nýbrž tisíce her.

Tesla se již dříve dostala do problémů s americkým Národním úřadem pro bezpečnost silničního provozu (NHTSA), protože umožnila lidem hrát hry i za jízdy. Po ukončení vyšetřování však tuto možnost zakázala, je tedy pravděpodobné, že Steam nebude výjimkou a nebude možné hry hrát, pokud bude vozidlo v pohybu.

Kromě integrace služby Steam nabízí vánoční update majitelům zmíněných vozů Tesla také přístup ke službě Apple Music, možnost vytvořit světelnou show na více vozidlech současně či zobrazit kameru v kabině, když je vůz v režimu Pes nebo Sentry Mode.

Zdroj: engadget.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.